Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Indiana Jones Serisinde Bir İlk! Steven Spielberg Yönetmen Koltuğunu Bıraktı

Indiana Jones Serisinde Bir İlk! Steven Spielberg Yönetmen Koltuğunu Bıraktı

Steven Spielberg, Indiana Jones‘un 5. filmini yönetmekten vazgeçti. Yıllardır serinin yeni filmi üzerinde çalışan Spielberg‘ün yerine Oscarlı Wolverine filmi “Logan“ın yönetmeni James Mangold‘un adı geçiyor.

Variety‘nin yayınladığı bilgilere göre; Indiana Jones film serisinin 39 yıllık tarihinde bir ilk yaşanıyor. Bugüne kadar çekilen 4 filmin başında bulunan Steven Spielberg, yeni yapımın yönetmenliğinden ayrılma kararı aldı.

Indy’nin kırbacını yeni jenerasyona teslim ederek hikayeye farklı bir perspektif kazandırmak için Indiana Jones 5‘in yönetmen koltuğunu bırakan Spielberg‘ün yerine düşünülen isim ise James Mangold. En İyi Uyarlama Senaryo dalıyla Oscar ödülü kazanan “Logan” ve En İyi Ses Kurgusu ile En İyi Kurgu dallarında Oscar kazanan Ford v Ferrari‘nin yönetmeni James Mangold ile Indiana Jones 5 filmini yönetmesi için görüşmeler başladı.

Jonathan Kasdan‘ın projeden ayrılan David Koepp‘ten senaryoyu devraldığı dönemde gösterim tarihi 9 Temmuz 2021‘e ötelenen Indy 5‘in yönetmen değişikliği ile bir kez daha ileri bir tarihe ertelenmesi bekleniyor. Spielberg ayrılsa da serinin başrol oyuncusu Harrison Ford‘un hala kadroda olduğunu belirtelim.

İlginizi Çekebilir  Indiana Jones 5 Filminin Senaryosu Biter Bitmez Harrison Ford ile Çekimlere Başlanacak