Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Indiana Jones 5’in Senaristi Yine Değişti

Indiana Jones 5’in Senaristi Yine Değişti

Indiana Jones serisinin beşinci filmi senaryo sorununu halen aşamadı. Proje açıklandığından beri üçüncü kez farklı bir senariste emanet edilen Indy 5 bakalım bu kez yazılabilecek mi?

Disney ve Lucasfilm, Indiana Jones 5 filmini geçtiğimiz yıl duyurmuş, Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull‘ın yazarı David Koepp‘in senaryoyu yazacağı belirtilmişti. Koepp, bu açıklamadan kısa bir süre sonra yerini Solo: A Star Wars Story‘nin yazarı Jonathan Kasdan‘a bırakmıştı ancak aylar sonra senaryoyla ilgili yeni bir haber geldi. Making Star Wars‘un aktardığı bilgilere göre; filmin senaryosu konusunda Kasdan ile anlaşamayan Lucasfilm, efsane serinin yeni yapımı için This is Us‘ın yaratıcısı Dan Fogelman ile anlaştı.

Jonathan ve Lawrence Kasdan

Haberde Jonathan Kasdan‘ın, Lucasfilm‘e beğendiremediği, “Walbrzych Altın Treni” efsanesine odaklanan Indiana Jones 5 senaryosunun detayları da yer aldı: “Nazi altınlarıyla dolu bir tren Polonya‘nın Walbrzych şehri yakınlarında kaybolur. Altınlar, sanat eserleri, silahlar ve paha biçilemeyen parçalarla Breslau‘dan ayrılan tren, daha sonra Naziler tarafından yerleştirilen mayınlı bir bölgeye gizlenir.”

İlginizi Çekebilir  Hobbit İçin Başkent Adı Değişiyor!
Dan Fogelman

This is Us‘ın yanı sıra Cars, Last Vegas, Fed Claus ve Life Itself gibi filmlerin de senaryosunu yazan Dan Fogelman‘ın Kasdan‘ın yazdığı tüm hikayeyi değiştireceği belirtiliyor.

Steven Spielberg ve Harrison Ford‘un seriye geri döneceği Indiana Jones 5‘in gösterim tarihi 9 Temmuz 2021 olarak açıklanmıştı.