Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Ghost in the Shell Kadrosuna Bomba İsim!

Ghost in the Shell Kadrosuna Bomba İsim!

ghost-in-the-shell-banner

Ünlü anime filmi Ghost in the Shell filminin kadrosuna ilişkin ilk resmi bilgi ortaya çıktı. Dreamworks tarafından çekilecek filmin baş rolünde Scarlett Johansson oynayacak.

1995 yılında yayınlanan Ghost in the Shell bir anime filmi olmasına karşın, bilimkurgu türüne de yön vermeyi başarmıştı. Masamune Shirow tarafından yaratılan manganın, anime uyarlamasına Kazunori Itō yardımcı olmuştu.

Aslında tüm çalışmanın arkasında yatan isim Mamoru Oshii idi. Bu yapım birçok farklı yönetmeni de etkilemişti. Özellike Matrix serisinin ortaya çıkmasına yardımcı olmuştu.

İnsan bedeninin, sanal ortama geçebildiği bu ünlü yapımı anlatmak için başlı başına bir makale yazmak gerekiyor. Ancak “insanın kim ya da ne olduğuna dair” anlatılabilecek, paranoya kavramını sorgulayan bir baş yapıt olarak özetleyebiliriz.

scarlett-johansson-ghost-shell-kadro

Dreamworks tarafından real-fiction film hakları satın alınan Ghost in the Shell’in kadrosu merak ediliyordu. Filmin yönetmen koltuğu için daha önce duyurduğumuz gibi Rupert Sanders (Snow White and the Huntsman) seçilmişti. Şimdi ise Variety tarafından yapılan açıklamaya göre filmin baş rolü için Scarlett Johansson ile anlaşıldı. Filmin IMDB sayfasında da bu güzel oyuncunun ismini görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  8-Bit Donnie Darko Animasyonu

Dreamworks’ün Scarlett Johansson ile anlaşmaya vardığı belirtiliyor. Haber birçok farklı platformda da dikkat çektiği için söylenti olma ihtimali de oldukça azalmaya başladı. Scarlett Johansson’u bir başka bilimkurgu filminde -ki sıradan bir bilimkurgudan bahsetmiyoruz- oynayacak olması şimdiden bizleri (beni) heyecanlandırdı.

scarlett-johansson-gorsel-001

Scarlett Johansson, özellikle Marvel evreni için çekilen Iron Man, Avengers ve Captain America filmlerinde gösterdiği Black Widow performansı ile Geek tayfasını büyülemişti. Geçtiğimiz yıl içerisinde vizyona giren Lucy ve Under the Skin gibi bağımsız bilimkurgu filmlerinde de sağlam bir performans sergilemişti.

Ghost in the Shell filminin real-fiction uyarlamasının nasıl olacağı merak konusuydu. Dreamworks’ün kurucusu ve müdürü olan Steven Spielberg’ün anime filminin hayranı olduğunu herkes biliyor. Kim bilir, belki de Dreamworks ortaya gerçekten başarılı bir yapım koyar.