Sinema Haberleri

Dune Filmi Yönetmenini Buldu Gibi!

Legendary Pictures tarafından yayın hakları satın alınan Dune bilimkurgu serisinin, film uyarlaması için Denis Villeneuve ile görüşüldüğü ortaya çıktı.

Geçtiğimiz kasım ayı içerisinde Frank Herbert’in efsanevi bilimkurgu serisi Dune’un yayın hakları Legendary Pictures tarafından satın alınmıştı. Yıllar yıllar evvel, yani 1984 yılında David Lynch tarafından pek de başarılı olmayan bir Dune yapımını izlemiştik. Ayrıca onun da öncesinde 70’li yılların başında Alejandro Jodorowsky tarafından iptal edilmiş bir Dune projesi de vardı.

Sinemayla yıldızı barışık olmayan Dune filmi için kollar sıvanmış durumda. Ortaya nasıl bir şey çıkar, iyi mi olur kötü mü olur, bir şeyler söylemek için henüz çok erken ama eğer Villeneuve yönetmen koltuğuna oturursa işin rengi değişebilir.

Denis Villeneuve ismine aşina değilseniz hemen bilgilendireyim. Bu yılın en beğenilen bilimkurgu filmlerinden biri olan Arrival’ı çeken Villeneuve, geçtiğimiz günlerde ilk fragmanı yayınlanan Blade Runner 2049’un da yönetmen koltuğunda oturacak.

İşin güzel tarafı ise Villeneuve, birkaç ay önce verdiği bir röportaj sırasında “En büyük hayallerimden biri Dune serisini beyaz perdeye aktarmak. Bunu yapabilmek için önümde çok uzun bir yol var” demesi.

Sanıyoruz Legendary firmasındaki ensesi kalın yapımcılar Denis Villeneuve’ye kulak vermişler çünkü bu isimle Dune filmi için oturup konuşma kararı almışlar. Kapalı kapılar arkasından ne gibi bir haber çıkacak, merakla bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Dünyamızı Canavarlara Yedirmeyiz - Pixels Filmi İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu