Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Ben Affleck, Yeni Batman Filminin Senaryosunu da Yazdı

Ben Affleck, Yeni Batman Filminin Senaryosunu da Yazdı

batman-ben-affleck-banner

Batman v Superman filminin iyi mi yoksa kötü mü olduğu tartışmaları sürüp giderken pek çok kişinin hemfikir olduğu şeylerden bir tanesi Ben Affleck‘in Batman rolüne yakıştığıydı.

Bir sonraki Batman filminde Ben Affleck’in hem Batman’i oynayacağı hem de filmi yöneteceği biliniyordu. Bunun üstüne bir de senaryo eklendi!

Ben Affleck’in ajansı William Morris Endeavor, Hollywood Reporter ile yaptığı uzunca bir röportajda Ben Affleck’in yeni Batman filmi senaryosunu tamamladığını açıkladı.

Warner Bros., solo Batman filmi için henüz bir senartistle anlaşmamış, Ben Affleck’ten de böyle bir şey yapmasını istememişti. Tamamen kendi inisiyatifini kullanan Affleck bu senaryoyu tamamlamış.

Ben-Affleck-Zack-Snyder-Batman-v-Superman-set

DC Comics’te Yaratıcı İşler Sorumlusu olarak çalışan aynı zamanda gelecek olan Batman filminin de yazar kadrosunda yer alan Geoff Johns, duyduğumuz üzere senaryoyu incelemiş ve çok beğenmiş. Tabii yine de bu senaryonun sinemaya uyarlanıp uyarlanmayacağına Warner Bros. karar verecek.

Ben Affleck’in ne kadar başarılı bir yönetmen ve senarist olduğu tescilli. Kendisi Argo filmiyle En İyi Film Oscarı’nı kazanırken En İyi Yönetmen dalında da Oscar’a aday olmuştu. Good Will Hunting filminin senaryosu ile de En İyi Senaryo Oscarı’nı kazanmıştı.

İlginizi Çekebilir  Zombieland 2 Bir Şekilde Gelecek Gibi Duruyor

Anlaşılan Ben Affleck, yeni Batman filmi için “hem yazdım hem oynadım” yapısına üstelik yönettim de diyecek! Bence Warner Bros., Oscarlı bir senartistin elinden çıkma bu senaryoyu kabul edecektir. Aynı zamanda yeni Batman’ini de sevindirmek isteyecektir tabii ki.