Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Arif ile 216 Filminden İlk Konsept Tasarım Yayınlandı

Arif ile 216 Filminden İlk Konsept Tasarım Yayınlandı

Bir süre önce ünlü komedyen Cem Yılmaz, bilimkurgu türündeki G.O.R.A. filminin devamı olan Arif ile 216 isimli filmin hikayesini yazmaya başladığını duyurmuştu. Şimdi filmden ilk konsept tasarım yayınlandı.

Cem Yılmaz, sosyal medya hesaplarından Arif ile 216 filminin ilk konsept tasarımını paylaştı.

 

Arif İle 216. 💥

Cem Yılmaz (@cmylmz) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Bu konsept tasarım bize bazı ipuçları veriyor. Çizimden anladığımız kadarıyla Arif ile 216 filmi, 1960’lar Türkiye’sinde geçecek bir film olacak. 

A.R.O.G. Filmindeki İpucu

1960’larda geçecek filmin ipucu aslında daha önce A.R.O.G. filminde verilmişti. Komutan Logar, A.R.O.G. filminde Arif’i tarih öncesi döneme gönderirken zaman makinesinin kontrol paneline kısa bir bakış atma şansımız oluyordu. Orada 60’s ibaresiyle gösterilen zaman dilimi bize güzel bir selam çakmıştı aslında.

arog-zaman-makinesi

Konsept Tasarımda Tanıdık İsimler

Cem Yılmaz’ın Arif ile 216 filminin konsept tasarımları da tanıdık isimlere emanet. Frpnet’in logosunu yeniden tasarlayan ve muhteşem fantastik çizimleriyle tanıdığımız Ertaç Altınöz ile birbirinden harika sanatsal tasarımları ve illüstrasyonlarıyla tanıdığımız Aykut Aydoğdu, Arif ile 216 filminin konsept çalışmalarını yapacaklar. Cem Yılmaz’ın yayınladığı ilk konsept çizim de bu iki isme ait. Bundan sonra da pek çok konsept çizim geleceğini tahmin ediyoruz.

İlginizi Çekebilir  Guardians of the Galaxy Bugün Vizyonda!

Hem G.O.R.A.’nın devam filmi Arif ile 216’nın geleceğini öğrenmek hem de konsept tasarımın birbirinden yetenekli bu harika sanatçıların elinden çıkacağını bilmek bizi çok mutlu etti. Heyecanla bekliyoruz!