İncelemeler

The Incredible Adventures of Van Helsing İncelemesi

van-helsing-oyun-banner

Van Helsing filminin etkisinde kalan ve aslında bu harika senaryonun bu kadar kısa olmaması gerektiğini düşünen biri olarak oyununun çıktığı haberini aldığımda çok sevinmiştim.

Bir aksiyon rol yapma oyunu olarak karşımıza çıkan Van Helsing’in Muhteşem Maceraları, türünün iyi bir örneği fakat beklentilerin gerisinde kalıyor.

VanHelsing_oyun-coverBir vampir avcısı olan Van Helsing’i yönettiğimiz bu oyunda karakter seçme gibi bir şansımız yok ancak karakterin yapılandırılmasına oldukça yer verilmiş ve çok da güzel olmuş.

Aslında Van Helsing’in filminden önce çok daha derin bir hikayesi var. Gotik kurgunun çok önemli örneklerinden bir tanesi olan Van Helsing’in hikayeleri 18. yüzyıl şiirlerine dayanmaktadır. Tüm bunlara aşina olamayabilirsiniz fakat oyunseverlerin daha çok bilgi sahibi olduğu Dracula hikayesindeki Kont Dracula’nın avlamaya çalıştığı karakterin Abraham Van Helsing olduğunu da tekrar hatırlatalım.

Oyunun hikayesine gelecek olursak, canlandırdığımız karakter Abraham Van Helsing’in oğlu ancak aynı ismi taşıyor. 19. yüzyıl Avrupa’sında geçen bu hikayede ortam gerçek dünyamız gibi değil biraz daha gotik öğeler içeriyor. Senaryo bizi, şeytani yaratıklarla çevrilmiş durumda olan Borgova Krallığına yönlendiriyor. Vampirlerle savaşımıza buradan devam ediyoruz.

Karakterimizin özelliklerini dilediğimiz gibi değiştirebiliyoruz. Oyunda sınıf olmamasına rağmen kullandığımız yeteneklerimizle karakterimizi yakın ya da uzak dövüşte ustalaştırabiliyoruz. Tecrübe puanları ile aldığımız her seviyede karakterimizi güçlendirebileceğimiz kabiliyet puanları kazanıyoruz. Body, Dex, Willpower, Luck kabiliyetleri ile can, mana, hiddet, savunma, büyü gücü, hasar ve direnç gibi özelliklerimizi değiştirebiliyoruz. Aynı zamanda bu puanlarımızı yeteneklerimize de harcayabiliyoruz. Mystic Warrior, Occult Hunter, Tricks ve Auras gibi yetenekler karakterimizi şekillendirmemizde yardımcı oluyor. Bunların yanı sıra Perks (üstünlükler) ile karakterimize birden fazla özellik katabiliyoruz.

Oyunun çok kısa olması yine başında bahsettiğim gibi “hevesimizi kursağımızda bırakacak”tır. Van Helsing’in çok daha kaliteli yapımlarla karşımızda olmasını umut ediyorum, bu zamana dek vampirler, kurtadamlar ve insanların amansız mücadelesine kendi hayal dünyamızda devam edeceğiz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  D&D: Arena of War İncelemesi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.