İncelemeler

The Elder Scrolls Online: Necrom İncelemesi

The Elder Scrolls Online: Necrom, Morrowind‘in Telvanni Yarımadası‘nda gezip, Apocrypha‘nın sırlarıyla tanışacağımız ve bunları Arcanist adlı yeni sınıfın büyülü güçleri ile koruyacağımız bir maceraya bekliyor bizi. Hadi başlayalım!

The Elder Scrolls Online: Necrom İncelemesi

Yayıncı Bethesda Softworks‘ün ZeniMax Online Studios tarafından geliştirilen The Elder Scrolls Online destanından yeni genişleme paketi The Elder Scrolls Online: Necrom, 5 Haziran‘da PC ve Mac’lere; 20 Haziran‘da Xbox One, Xbox Series X|S, PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarına geldi.

Necrom‘da; yeni içerik, keşfedilecek iki yeni bölge, yepyeni bir sınıf olan Arcanist ve tonlarca yan görev bulunuyor. Necrom, Scribes of Fate DLC‘si ile başlayan macerayı devam ettiriyor lakin Necrom‘u oynamak için önceki DLC’yi tamamlamış olmamız gerekmiyor.

YouTube player

Necrom’un Hikayesi

ESO‘nun genişleme hikayesinin konusuyla başlayalım. Daedric Prens Hermaeus Mora‘nın bir ajanı olarak hem Nirn hem de Oblivion‘u tehdit eden bir gizemi ortaya çıkarmakla görevliyiz.

“Kader Prensi, fanilerin veya Daedra’nın kavraması için fazla tehlikeli olan sırları saklar. Şu anda saklı olmalarına rağmen çalkalanmaya başlayan güçler, Hermaeus Mora’nın Apocrypha diyarını tehdit ediyor ve Daedric Prens’in sırrı açığa çıkarsa tüm gerçekliğin çözülmesine sebep olabilir.”

Telvanni Yarımadası, Apocrypha ve Chroma Incognito

House Telvanni’nin sinsi büyücülerine ve Necrom şehrine ev sahipliği yapan Telvanni Yarımadası; kocaman mantarların, gizemli büyülerin, sarp kayalıkların ve Apocrypha‘nın uçsuz bucaksız kütüphanesindeki yasaklı kitapların diyarı. Ve biz Necrom‘da, Hermaeus Mora’nın kendi diyarı olan Apocrypha‘yı keşfediyoruz. Birçok ölümlünün gezinirken ruhlarını kaybettiği sonsuz kütüphaneler sınırsız bilgi içeriyor ve burada bir hayli dolanmamız gerekiyor. Aprocypha’nın yepyeni bir bölümü olan ve Chroma Incognito da sayısız tehlike ve sır saklıyor.

ESO’da Yeni Bir Sınıf: Arcanist

The Elder Scrolls Online: Necrom genişleme paketinde yeni oynanabilir sınıf Arcanist bulunuyor. ESO‘nun yedinci sınıfı olan Arcanist, mistik büyü tabanlı bir sınıf ve yıkıcı, savunmacı veya onarıcı (Herald of the Tome, Soldier of Apocrypha ve Curative Runeforms) büyüleri serbest bırakmak için güçlü rünleri, kadim yazıları ve Apocrypha‘nın enerjisini kullanabiliyor. Crux Sistemi ile ilerieyen Arcanist, Apocrypha‘nın sırları ve Hermaeus Mora‘nın yasaklı bilgeliğiyle güçleniyor ve oynanışı gerçekten heyecan verici.

İki Yeni Yoldaş

Necrom‘da Warden Sharp-as-Night ve Arcanist Azandar Al-Cybiades adlı iki yeni yoldaşla karşılaşıyoruz. Blackwood‘dan iki NPC olan yoldaşlar kişisel hikayelerini ilerletmek için bize görevler veriyor, seviye atlıyor ve silah-armor kuşanabiliyor.

Bütün bunların yanında yeni bir grup mücadelesi olan 12 oyunculu Trial Sanity’s Edge ve yeni bir dünya etkinliği olan Bastion Nymic de genişleme paketinde yer alıyor.

Sonuç

Sonuç olarak, ana hikayeyi bitirdiğimde, uzaylı temasından milyonlarca kitapla dolu kıvrımlı iç mekanlara kadar Apocrypha diyarında geçirdiğim maceradan gerçekten keyif aldım. Sanat ekibi, yeşile fazla boğulsak da Apocrypha ile harika bir iş çıkarmış. Ana hikaye yavaş başlıyor olabilir fakat ilgi çekici hale geliyor. Karşılaştığım karakterlerin hikayeleri detaylı, seslendirmeleri çok başarılıydı. Yol arkadaşım Argonian ırkından bir Warden olan Sharp-as-Night oldu ve onunla çıktığım görevler oldukça çok ancak eğlenceliydi. Yan görevler pek de sürprizli değildi; genellikle öldürme ve getir götür görevlerinden oluşuyordu.

Arcanist olarak oynamak da çok keyifliydi. Yeteneklerin görsel ve ses efektleri müthiş! Silahların ve zırhın etrafından parlak neon yeşili enerji akarken düşmanlara rünler fırlatmak harika hissettiriyor doğrusu. Crux Sistemi, hasarı ve iyileştirmeyi önemli ölçüde artırıyor. Pasif yeteneklerin de bazı güzel bonusları var. İlerledikçe, Arcanist becerilerinin ve pasiflerin nasıl bir araya geldiğini siz de fark edeceksiniz.

The Elder Scrolls Online: Necrom‘dan genel olarak memnun kaldım ve sırada ne olduğunu görmek için heyecan duyuyorum. ESO‘yu seviyorsanız, Necrom‘u da oynamalısınız. Tadını çıkarın!

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.