Son Haberler
Anasayfa » İncelemeler » How To Survive İncelemesi

How To Survive İncelemesi

Oyunda hayvan öldürüp onların derisini ve etini alabiliyorsunuz. Bazı bitkileri ve yiyecekleri çiğ olarak yiyebilirken bazılarını ise pişirmeniz gerekiyor. Bunun için de ateş yakıp yiyeceğinizi pişirmeniz gerekiyor.

Geceleri ise oyun farklı bir aşamaya geçiyor. Elinizde ucunda ateş olan, meşale gibi kullanabildiğiniz bir sopa veya el feneri ile karanlıkta dolaşıyorsunuz. Geceleri farklı zombiler ortaya çıkıyor ancak ışık tuttuğunuz zaman size yaklaşamıyorlar. Karanlıkta da olsanız sadece önünüzü değil tüm çevrenizi kolaçan etmeniz önemli.

Oynanabilirlik konusunda da bazı sıkıntılar var. Mesela “E” tuşuna basarak envanterinizi açıyorsunuz. Aynı menüden yeteneklerinizi, aktif görevlerinizi ve durumunuzu görebiliyorsunuz. Malzeme tabanlı bir oyun olmasına rağmen envanter bölümü çok kullanışsız olmuş. Yani eşyaları birleştirmek için çok kez tıklama yapmanız gerekiyor. Ayrıca elinizde tabanca veya yay gibi uzun menzilli bir silah varken bir anda sopanızı veya palanızı çıkaramıyorsunuz. Bu da bazı anlarda sizi zor durumda bırakabiliyor. Bence, ilk yamada önce bu envanter kullanımını daha hızlı olabilecek bir hale getirmeliler. Bunun yanında harita kullanımı çok güzel olmuş. Keşfettiğiniz her şeyi haritanızda görebiliyorsunuz. Ayrıca bazı yeteneklerinizi geliştirerek haritadaki hayvanları ve özel bitkileri de görmeniz mümkün hale geliyor.How to Survive

İlginizi Çekebilir  Diablo 2 Ve Warcraft 3 Yenileniyor Olabilir

Oyunu oynamak kolay ve eğlenceli. Çok fazla tuşa ve kombinasyona boğulmuyorsunuz. Bunun dışında kamera açıları otomatik olarak değişiyor ve bazı durumlarda karakterinizi sadece tepeden görüyorsunuz. Önünüzü görememek sıkıcı olabiliyor. Ayrıca çevredeki bitkileri veya eşyaları da görmek her zaman kolay olmuyor. Eşyanın üstünden geçerken bir anda çıkan ibare ile orada bir eşya olduğunu ancak farkediyorsunuz.

Genel olarak eğlenceli, zaman geçirmek için güzel bir oyun ancak bir süre sonra kendisini tekrar eden, fazla yenilik sunmayan bir hale gelebiliyor. Oyunun ücretinin çok yüksek olmaması bir avantaj. Aslında baktığınızda fiyat/performans değerlendirmesine göre iyi bir oyun olduğunu söylemek mümkün.

Kısacası ben keyif alarak oynadım ve oynuyorum. Uygun fiyatlı bir oyun olması herkesin alabilmesi içi bir avantaj. Oyun shoot’em up, yani hedef alıp vurma türünde bir aksiyon sunarken, malzeme toplama ve birleştirme olayları da action/adventure tarzını yaşatıyor.

Zaman geçirmek için birebir. Aynı zamanda oyunu çevrimiçi olarak bir arkadaşınızla da oynayabilirsiniz. İsterseniz arkadaşınızla çevrimdışı olarak hikayeyi oynayabilir, isterseniz çevrimiçi olarak 8 zorlu görevi bitirebilirsiniz. Iron Man modunu denemedim, eğlenceli olabilir.

İlginizi Çekebilir  Türk Yapımı Tides of Existence Oyunu Destek Bekliyor

Oynayan ve oynayacak herkese iyi oyunlar!

Oyunun PC sürümünü Steam üzerinden satın alabilirsiniz.