İncelemeler

Lil’ Guardsman Göreve Hazır! – İlk Bakış İncelemesi

Lil’ Guardsman belki “LOL Guardsman” olacak kadar komik değil ama bu, oyunu sırıtarak oynadığımız gerçeğini değiştirmiyor. Biz erkenden biraz şehir gardiyanlığı yaptık ve çalışma şartları çok iyi!

Fantastik bir şehrin kapısında bekçilik yaptığımız Lil’ Guardsman çıktı.

Bizim oyuna erkenden erişip biraz oynama fırsatımız oldu. Demo’sunu hayli beğenmiştik ama oyunun tam sürümü daha da iyi olmuş. Hatta demo’da oynadığımız yerler bile yeni içerikle zenginleşmiş. O yüzden oraları tekrar oynamak da sıkıcı olmadı.

Henüz oyunun tamamını inceleyememiş olsam da ilk bakışta oyunun çok pozitif etki bıraktığını söyleyebilirim. Bu yüzden oyunun ilk 2 saatlik sürede sizi pişman etmeyeceğine garanti verebilirim. Yani Steam’in geri iade politikasına takılacağınızı sanmıyorum. Tabii ilk sahnedeki seslendirmeleri atlatabilirseniz. Çünkü ne yazık ki seslendirmeler ilk başta fazlasıyla yapmacık ve komiklikten uzak gelerek oyuncuyu soğutabiliyor. Fakat bir kez görevinizin başına geçtiniz mi, seslendirme tarzı rahatsız etmemeye başlıyor. Hatta bazı karakterlerin seslendirmelerini çok başarılı bile bulabilirsiniz.

Lil’ Guardsman’ı Lost in Play stilinde Papers, Please‘e benzeyen bir oyun olarak tanıtmıştık. Bu gayet yerinde bir tanıtım. Ancak bazı sürprizlere de hazır olun. “Bu oyunda böyle bir şey olur muydu ya?” dedirtebilir size.

Sabahları şehrin kapısında türlü türlü karakterle tanışıp onların hikayelerini öğreniyoruz. Onları şehre hangi şartlar altında kabul ettiğimiz ya da etmediğimiz de herkesin kaderini değiştiriyor. Bu karakterlerle tek bir günlük münasebetiniz olacak sanmayın. Siz şehrin bekçisisiniz. Yani şehre girenin de çıkanın da sorumluluğu size ait. Bu yüzden kapıda tanıştığınız karakterleri iyi tanımaya çalışmanızda fayda var.

Akşamları ise şehirde gezip dolaşıyoruz. Sabah aldığımız kararların sonuçlarını bizzat takip edebiliyoruz. Gece hayatı da hayal kırıklığı yaratmıyor hani, bayağı hareketli. Tadını çıkarıp etkileşime geçebileceğiniz herkese tıklayın derim ben. Hancıyla aranızı da iyi tutun, zira handa yaşıyorsunuz.

Oyunun Steam sayfasını buradan inceleyebilirsiniz. FRP oynamış, fantastik edebiyatla ilgilenmiş her okurumuza tavsiye ederim. Ama ne yazık ki Türkçe dil desteği yok.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.