Haberler

Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter Karşı Karşıya!

lotr-vs-harry-potter

Dünyanın en çok bilinen fantastik serileri Yüzüklerin Efendisi ve Harry Potter karşılaştırılırsa kim kazanır dersiniz?

9Gag sitesine hazırladığı eğlenceli çalışmayı koyan kullanıcı hem büyücüleri hem yardımcıları hem de kötüleri karşılaştırmış.

Ortaya ilginç bir çarpışma çıkmış. Siz kendi sonucunuzu tahmin edin, saçma bulduğunuz yerleri de yorum olarak yazın.

lotr-harry-potter

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Star Wars: Episode VIII'in Kadrosunda Tanıdık Bir Yüz

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Magical Abilities: LOTR içerisinde Hayri Pöter ile karşılaştırılabilecek tek bir karakter dahi yoktur. Gandalf’ın dengi ancak bir Elminister olabilir.

  Best Friend: Sam ile Ron karşılaştırılması hakkten abes, günah kafirlik dinsizliktir. Samin gittiği, gitmeyi göze aldığı yer ölümlü ezikler için ancak fantazi olur.

  Sauron vs Voldemort: Yok artık…

  Gollum vs Granger: Allah belanızı versin…

  Sonuç: Bi s. git çocuk

 2. En üstte bu paylaşıma yorum yapma zahmetine girişmiş ”Raistlin” adlı kullanıcı için an itibariyle bende ”kullanıcı adı ve e-posta” ibarelerine tıklayıp görüşlerimi bildirme amaçlı yorum yapma zahmetine girişmiş bulunmaktayım, hadi hayırlısı…

  Öncelikle alttaki yoruma katılıyor ve yazan kişiye saygılarımı arz-ı endam etmek istiyorum. Aynı soruyu tekrarlamış gibi olacağım (who gives a shit?) fakat gerçekten sen kaç yaşındasın arkadaş? Annelerinin ”basement” ında yaşayan, hayatta bir dala tutanamamış o amaçsız kişiliklere ne kadar benzediğini ah bir bilseydin… karşılaşacağın ‘benzerlik oranı’ karşısında (bak yemin ediyorum) gerçekten çok şaşırırdın.

  9GAG sitesinde bu paylaşımı yapmış arkadaş bile (şahsen tanımıyorum kendisini) gelmiş geçmiş en iyi fantastik edebiyat ürünü olan, farklı kategorilerden sayısız bir çok rekorun sahibi ve değişik türlerde ödüllere sahip olma ünvanını elinde bulunduran, filmleri hasılat rekorları kırmış, 7’den 70’e kitleleri etkilemeyi başarmış bu kült sinema yapıtı HARRY POTTER’ın ve tıpkı HP gibi gösterime sokmuş olduğu 3 bölümlük efsane sinema filmleri, eşi benzeri bulunmayan bir dil zenginliğine ve yaratıcı ögelerle bütünleşmiş atmosfere sahip olan kitapları, 3 filmlik serinin nokta yapmasından sonra ‘bir 3 film’ daha yapıp ”Hobbit” balığı altında yine kendine münhasır ateşli fan grubunu peşinden sürükleyen blockbuster efsanevi seri THE LORD OF THE RING’in karşılaştırılamayacağı gerçeğinin muhtemelen o da farkındadır. Bunun eğlenme amaçlı olarak vuku bulan bir iş olduğu ortada. Şimdi gel gelelim senin anlamsız ve 5 yaşındaki bir çocuğun bile yapmacağı yorumuna… ”Sam ile Ron karşılaştırılması hakkten abes, günah kafirlik dinsizliktir.” yok efendim ”Hayri Pöter”… LOTR hayranı olduğun belli.(ya da olmaya çalıştığın şeklinde gibi bir hitabe mi yapmalıyım, karar veremedim.) Peki bu yaptığın tabiri caizse ‘absürd’ hareket bir ‘LOTR olma prensibleri’ne hiç uyuyor mu?

  Son olarak her bireyin kendi düşüncelerini hiçbir baskı ve yönetimin etkisi altında kalmadan, sahip oldukları öz bilinç ve irade kavramlarının yardımıyla ifade edebileceklerini düşünüyorum. Fakat senin bu yaptığının o ”tanıma” uymadığını düşünüyorum. Her iki serinin kitaplarını okumuş ve filmlerini izlemiş bir fan olarak bunu söylüyorum. Hadi derler ya ‘Get a life, grow up!’ Ha işte ondan…

 3. Ben bir Harry Potter hayraniyim LotR’in kazanacagina eminim . afedersin ama senin zihniyetini sikeyim .

 4. Hani derler ya “Ya dawg heard you like add some stupid english words while speaking your native.” Senin de aklını seveyim.

 5. ” gelmiş geçmiş en iyi fantastik edebiyat ürünü olan” bunu Harry Potter için diyerek biraz abartmadın mı? Kuşkusuz LOTR en iyisi. Hatta Orta Dünya evreni için hazırlanan Tolkien yapımı her kitap en iyisi diyebiliriz. Harry Potter evreni için değil. Zaten aradaki farkı buradan bile görebilirsin. ”Orta Dünya evreni” ”Harry Potter evreni” farkı gördün mü?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.