Haberler

Yüzüklerin Efendisi 20. Yıl Posta Pulları Satışa Sunuldu

Pul koleksiyonerleri ve Yüzüklerin Efendisi hayranları Yeni Zelanda’dan pul siparişi vermeyi kafalarında tartıyor. 20. yıla özel Yüzüklerin Efendisi posta pulları hâlihazırda pul koleksiyonu yapmayanları bile koleksiyonculuğa özendiriyor.

Yeni Zelanda bir kez daha Yüzüklerin Efendisi hayranlarını cezbeden bir adım attı. Yüzük Kardeşliği filminin yayınlanışının 20. yılı kutlamaları için posta merkezlerinde özel posta pullarını satışa çıkardı. Yeni Zelandalılar ülke içi postalaşmalarında bu pulları kullanabilecekler. Fakat diğer ülke vatandaşları ancak koleksiyon amacıyla pulları edinebilecekler.

Pulların tamamı Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği filminden sahneler içeriyor. İkonik sahneler Peter Jackson‘ın filmlerinde çalışmış Sacha Lees tarafından resmedilmiş. Sonra bu resimlerden kesilen parçalar pula dönüştürülmüş. Fakat dilerseniz tüm resmi pulu içinden sökülebilir şekilde de satın alabiliyorsunuz. Fakat bunu yapmazsınız, değil mi? Çünkü o zaman resmin pul için kesilen yeri beyaz bir boşluk olarak kalıyor.

Nerdist pulları “Artık krallıkta haber uçurmak için Gondor’un kulelerini yakmaya gerek yok. Onun yerine bir Yüzüklerin Efendisi posta pulu ile her yere mesaj yollayabilirsiniz” diyerek esprili bir şekilde duyurmuş.

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin 4K Blu-ray’ini içeren koleksiyoner edisyonu geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Önümüzdeki aylarda da 20. yıla özel başka koleksiyon ürünleri de çıkacak.

20. yıl pullarını NZPost üzerinden satın alabilirsiniz. Yeni Zelanda’da 2001’de de Yüzüklerin Efendisi pulları satılışa çıkmıştı. Eski pulları da StampsNZ üzerinden inceleyebilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.