Haberler

Yoksa Fallout 4 mü Geliyor?

Fallout 4 Banner

The Survivor 2299 adıyla açılan site sıradaki Fallout oyunun habercisi olabilir mi?

İşte sizler için yakaladığımız ipuçları:

Uzun zamandır yeni bir Fallout oyunu hakkında söylentiler devam ediyordu. Fallout: New Vegas’ın piyasaya çıkmasının ardından, yaratıcı ekip Mojave Çölü’nü çok sevdiklerini ve sıradaki oyunu burada yapabileceklerini açıklamıştı. Fallout serisinin son oyunu New Vegas, 2010 yılında çıkmıştı. Geçen 3 yılın ardından yeni oyun hakkında bir şeyler duymak istiyorduk.

Sonunda umutlarımız gerçekleşmiş olabilir. TheSurvivor2299.com adıyla açılan sitede bir sayaç bulunuyor. Tam altında da Fallout serisinde görmeye alıştığımız retro-futuristik bir logo bulunuyor. Sayaç bugünden itibaren 25 gün sonrasını gösteriyor. Yani tam olarak 11 Aralık 2013.

Bunun üzerine eğer dikkatli dinlerseniz arkaplanda bir mors kodu dönüyor. Mors kodu iki farklı tarihi gösteriyor. Yardımları için Frpnet yazarlarından Pınar Varol’a teşekkürlerimizi sunuyor. Kendisi kulaklarını dinlendirmek üzere Rush dinlemeye gitti. Konuya geri dönersek. İlk sıra mors kodu 12.11.13 tarihini verirken, ikinci sıra mors kodu 11.12.13 tarihini veriyor. İlk sıra Amerikan bazlı (MM/DD/YY) tarihi gösterirken ikinci sıra Avrupa bazlı (DD/MM/YY) tarih sistemini gösteriyor. Yani 11 Aralık 2013.

Site kaynağını araştırdığımızda Godaddy.com üzerinden Zenimax Media tarafından kayıt altına alındığını görüyoruz. ZenimaxDomain sayfası Amerika serverlerında bulunuyor. Yani mors kodu içerisinde iki farklı tarih sisteminin verilmesinin bir sebebi var.

ABD menşeili bir firma olan Zenimax Media; Doom, Quake, The Elder Scrolls, Fallout, Wolfenstein, Rage, Prey ve Dishonored serilerini elinde tutuyor. İlk önce tarihin yeni bir Doom oyunu üzerine olabileceğini düşündük. İlk Doom oyunu 10 Aralık 2013 tarihinde 20. yılını kutlayacak. Ama tarihlerin inatla 11 Aralık’ı göstermesi akıllara başka bir oyunu getiriyor: Fallout 4.

Survivor 2299, Fallout 4’ün geçeceği dönemi bize anlatmaya çalışıyor olabilir. Fallout oyununun protagonistlerinin isimleri yoktur. Vault Dweller, Chosen One, Courier gibi isimlerle anılır. Survivor da, yeni oyunun ana karakteri olabilir. 2299 ise yüksek ihtimalle oyunun geçeceği tarihi bize gösteriyor. New Vegas, 2281 yılında geçiyordu. Fallout 4 ise bundan 18 sene sonra geçiyor olabilir. Kaldı ki, Fallout zaman çizelgesinde bu döneme ait bir kayıt bulunmuyor.

Oyunun hikayesi hakkında en fazla bu kadar yorum yapabiliyoruz. Umuyoruz yeni oyunun yaratıcı ekibinde Obsidian Entertainment bulunur. Biliyorsunuz, Fallout 3 sadece Bethesda çalışanları tarafından hazırlanmıştı. New Vegas ile eski Interplay çalışanlarını bir araya toplayıp Obsidian Entertainment kanadı kurulmuştu. Bu grup şu an South Park: Order of the Stick oyunu üzerinde çalışıyor. Ancak bittiği gibi Fallout 4’ün çalışmalarına geçebilirler.

Bu habere Fallout aşığı bir insan evladı olarak çok sevindim. Elimizden geldiğince en doğru bilgiyi ortaya çıkartmak istedik. Şimdilik elimizdekiler bunlar. 11 Aralık tarihinde görüşmek üzere.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Fallout New Vegas 2 Konuşmaları Başladı

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.