Haberler

Yılbaşı Yemeğinizi Hogwarts’ın Büyük Salonu’nda Yemek İster Misiniz?

harry-potter-great-hall

Warner Bros., Harry Potter hayranlarına daha önce sunmadığı bir teklif sunmaya hazırlanıyor.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu‘nun Büyük Salonu’nda yılbaşı yemeği yemek ister misiniz? Eğer cevabınız evet ise, haberi okumaya devam edebilirsiniz.

Warner Bros, ilk kez “Dinner in the Great Hall” başlığı altında özel bir etkinlik düzenlemeye hazırlanıyor. Birkaç bölümden oluşan bu etkinlik, katılanları Harry Potter dünyasında hissettirmeyi amaçlıyor.

Bu kapsamda, Harry Potter stüdyo turuna katılarak Gryffindor Ortak Salonu, Weasley Ailesi’nin Mutfağı ve Diagon Yolu gibi mekanları ziyaret etme şansınız bulunuyor. Ek olarak, seriden tanıdık olduğunuz birçok yemeği ve içeceği de deneyimleme şansınız olacak.

Harry-Potter-Great-Hall-09292015

Warner Bros., asıl amaç olarak da sizi Büyük Salon’da yılbaşı yemeğine davet ediyor ve bu salon, ilk filmde gördüğünüz haliyle, uygun bir şekilde tasarlanacak. Finalde de müzik ve dans bölümleri olacak. Bu bölümler de Ateş Kadehi’ndeki sahnelere benzer olabilir.

Ve fiyatlar… Her biletin 350 dolarlık fiyatı bulunuyor. Daha fazla bilgi ve fiyat detayları için resmi siteye bakabilirsiniz.

Yazan: Mahmut Saral

Kaynak: Teknokulis

İlginizi Çekebilir  Amazon Prime'ın Aylık Ücreti Değişmeyecek

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Eminim her Potterhead’in rüyasıdır bu. Hogwards Cadılık ve Büyücülük Okulu’na girip o büyülü atmosferi benliklerinin en ufak zerreciğine kadar yaşamak, hissetmek, büyünün damarlarına nüfuz etmesine izin vermek… Şu yazıyı okurken bile tüylerim diken diken oldu. Doların 3 TL’yi bulduğu şu günlerde giriş bileti için biçilen ücret olan 350 dolar Türk parasıyla yaklaşık 1050 TL’yi buluyor. Seriye yıllarını adamış, serinin en büyük hayranlarından biri olarak şahsen bu fiyatı pahalı buldum. Büyük Salon, Diagon Yolu, Weasley Mutfağı ve Gryffindor Ortak Salonu gibi yerlerin gezilmesi gezilecek yerler kapsamında en başta gelen yerler olmakla beraber bunların yanına birkaç tane daha mekan eklemelerini isterdim doğrusu. Örneğin; Borgin and Burkes, Şakacı Dükkanı, Ollivanders, Peron 9/3-4, Borrow vs. Aslında buraya yazmak istediğim tonlarca mekan var. Harry Potter serisinin filmlerinde yer alan tüm mekanlar ayrı ayrı görülüp, gezilip, ziyaret edilmeyi hak ediyor aslında. Bu arada turun uyguladığı özel bir kural var mı? Parasını veren herkes gezebilecek mi yoksa tura katılım sınırlı sayıda mı? Ne diyelim, gidip görecek olanlara şimdiden iyi eğlenceler. *üzgün surat* *ağlamaklı surat*

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu