Haberler

Yerli Üretim Chiefdom İsimli Masaüstü Oyun Kickstarter’da Kısa Sürede Fonlandı

Kutu Oyunu Falan firması tarafından geliştirilen Chiefdom: A Worker Placement isimli masaüstü oyun Kickstarter’a giriş yaptı. Oyun kısa sürede de istediğini elde etmeyi başardı.

Neden kutu oyunu demediğimi düşünmüş olabilirsiniz çünkü Chiefdom, tek bir A4 sayfası üzerinden rahatlıkla oynanabilen, basit, keyifli bir oyun. Kutu Oyunu Falan tarafından geliştirilen Chiefdom, yazıcıdan çıkartılıp tek başına ya da altı kişiye kadar oynanabilecek bir oyun.

Oyunda, bir köyü ya da kasabayı yönetmeye çalışan bir şefi canlandırıyoruz. Oyuncu, üç adet altı yüzlü zarla (D6), kağıttaki kaynakları toparlamaya çalışıyor. Atılan zarlardan ikisinin toplamıyla balıkçılık yapabiliyor, odun toplayabiliyor. Kalan zarla da bunları kağıt üzerine nasıl işleyeceğine karar veriyor. Hızlı ve keyifli bir oynanabilirliğe sahip.

Chiefdom, Kickstarter projesi olarak 15 Mayıs tarihinde açılışını yaptı. Cüzi bir bağış karşılığında oyunun kural kitapçığı ve gerekli olan oynama kağıdı oyunculara ulaştırılacak. Yani aslında fiziksel bir masaüstü kutu oyunu değil. Bir yazıcıyla kağıdınızı bastırıp oynamanız gerekiyor.

Oyuna destek olmak için Kickstarter sayfasına göz atabilir, Board Game Geek web sitesindeki sayfasına göz atabilirsiniz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.