Haberler

Wolverine Osmanlı Torunuymuş!

wolverine-banner

X- Men filmlerinin ve Marvel sinema uyarlamalarının Wolverine’i olarak tanınan Hollywood’un dünyaca ünlü yıldızı Hugh Jackman, Hürriyet’e verdiği röportajda ilginç bir detayı açıkladı.

Dedesinin göç ettiği toprakların Yunanistan değil Osmanlı toprağı olduğunu söyleyen ünlü aktör “Ben Osmanlı torunuyum” dedi.

İlgili Makaleler

İşte o röportajdan bazı kesitler:

Bu yıl Çanakkale Savaşı’nın 100’üncü yılı. Bir Avustralyalı olarak bu savaş size ne ifade ediyor?

wolverine

– Bak bu çok ilginç çünkü o savaş Avustralya için bir dönüm noktası. İngiltere’nin kolonisi olmaktan bir çeşit büyümeye, olgunlaşmaya, ülke olmaya geçişimizi ifade ediyor. İngiltere’ye karşı bir hırs… Bu savaşın saçmalığı, her iki taraftan da onca insanın ölmüş olması… Bir de ne için? Hangi amaç için? ‘İngiltere Ana’mızı körü körüne her şeyde takip etmememiz gerektiğini anladığımız bir trajedi. O savaş bize kendi kararlarımızı kendimiz almamız gerektiğini öğretti.

100. YIL İÇİN ÇANAKKALE’YE GELEBİLİR

O zaman ANZAK günlerinden birinde gelseniz ya Çanakkale’ye…

– Avusturalya’da anma etkinliklerine çok katıldım. Ama Türkiye’dekine gelmek de başka bir heyecan olurdu. Çünkü Avustralya’da doğmuş büyümüş biri için, Çanakkale’de Türklerle yaşananlar, aslında kim olduğumuzun, bizi biz yapan şeylerin en önemli parçası. O yüzden gelmek isterim. Sanırım 100. yıl olduğu için bu kez her zamankinden kalabalık olacak.

wolverine-hugh-jackman

“BEN OSMANLI’YIM, TÜRK’ÜM”

Büyük babanız Yunanistan’dan göç etmiş doğru mu?

– Her yerde öyle yazıyor ama değil. İstersen gel şuna ‘Osmanlı’ diyelim. Çünkü babamla dayım, dedemin göç ettiği o yere gittiler. Anlattıklarına göre bugün Yunanistan’da bulunan o bölge, o zaman Osmanlı İmparatorluğu’na aitti. Yani Osmanlı bir büyük dededen geliyorum. Sakın Türkiye’ye geleceğim diye bunu söylediğimi düşünmeyin ama ben Türk’üm. Evet evet, sanırım Türk olduğumu söyleyebilirim.

Röportajın tamamına buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Yeni X-Men Dizisi Geliyor

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Bu kadar olayın üstüne aklın varsa gelme. Ülkeye gelen her yabancıya tecavüz etme huyu oluştu bizim buralarda.

  2. Frpnet’in yalan haber yapacağını düşündüğümden değil ama, kaynaktan ne kadar eminsiniz? Bir video kaydı falan var mı röpörtajın? Pek gerçek gibi gelmedi çünkü.

  3. Jackman was born in Sydney, New South Wales, the son of Grace McNeil (née Greenwood) and Christopher John Jackman, a Cambridge-trained accountant.[2][3] His parents were English and had come to Australia in 1967 as part of the “Ten Pound Poms” immigration.[3] One of his paternal great-grandfathers was a Turk[4][5] from Greece[4][6][7] which was then part of the Ottoman Empire.[4] http://en.wikipedia.org/wiki/Hugh_Jackman

  4. Yav yapıştırdım yukarıya aynen şöyle bir yorum gelmesin diye, nerede yazıyor greek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu