Haberler

Wizards of the Coast’tan Yeni Kitaplar ve Çizgi Roman Kapıda

Çeşitli platformlara özel bir basın duyurusu daveti gönderen firmanın haftaya yeni bir Dungeons and Dragons materyali duyurması bekleniyor. Ayrıca yeni Dungeons and Dragons temalı çizgi roman da yolda.

Yepyeni bir Dungeons and Dragons kitabı geliyor olabilir: Reddit’deki DnDLeaks grubunun haberine göre Wizards of the Coast pek çok haber platformuna özel bir basın açıklaması için davet göndermiş. 18 Mart Cuma günü gerçekleşen basın açıklamasının 22 Mart Salı gününe kadar haber ambargosu olacakmış. Hatırlarsanız WotC yetkilileri geçtiğimiz Haziran ayında iki yeni setting ve yenilemiş iki klasik setting üzerinde çalıştıklarını açıklamıştı. Duyurunun da bunlardan biriyle alakalı olduğu düşünülüyor.

En öne çıkan aday, Unearthed Arcana kapsamında yayınlanan Travelers of the Multiverse ile test edilmiş yeni bir Spelljammer ya da Planescape materyali. Unearthed Arcana, WotC’nun yeni D&D materyallerini yayına hazır hale getirmeden önce herkese açık bir şekilde paylaşarak test ettiği bir sistem. Hatta bu sistem kapsamında en son Heroes of Krynn yayınlanmış ve Ejderha Mızağı’nın dönüş sinyalleri verilmişti.

Hayranlar tüm Unearthed Arcana içeriklerin yayınlandıktan 6 ay sonra son halini alarak piyasaya çıktığını fark etmiş: Fizban’s Treasury of Dragons, Van Richten’s Guide to Ravenloft ve pek çok kaynak Unearthed Arcana testlerinden 6 ay sonra çıkmış. Travelers of the Multiverse’ün Ağustos ayında çıktığını söyleyen hayranlar, yapılacak duyurunun bir Spelljammer ya da Planescape materyaliyle ilişkili olduğu görüşünde. Bir süredir bu ikilinin yenilenmiş halde karşımıza çıkacağı dedikoduları dolaşıyordu zaten, yüksek ihtimalle yeniden D&D çoklu evrenlerine dönüş yapacağız.

Ayrıca yeni bir D&D grafik romanı da Amazon’da ön siparişe açılmış durumda. WotC tarafından yazılan ve Eylül ayında çıkacak olan BEHOLD! A D&D Search and Find Adventure‘ın da yayıncısı olan Farshore tarafından basılacak yeni grafik romanın adı ve konusu açıklanmadı. Ama epey kapsamlı olması kuvvetle muhtemel çünkü Amazon’da yazdığı kadarıyla kendisi tam 208 sayfa ve boyut itibariyle standart kaynak kitaplara çok yakın. Çıkış tarihi ise 2 Şubat 2023 olarak görünüyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.