Haberler

Westeros’taki Her Şey Daha Büyük!

westeros-eyrie

Game of Thrones dizisinin, Buz ve Ateşin Şarkısı serisinin geçtiği Westeros toprakları hayallerimizde ve ekranlara bizi etkilemeye devam ediyor.

George R.R. Martin‘in yarattığı diyar sadece olaylarıyla değil ihtişamı ile de ağzımızı açık bırakıyor.

Yedi Krallık’ın topraklarındaki devasa yapıları ve ihtişamı bazen televizyon ekranlarından anlamak mümkün olmayabiliyor, bu nedenle Daily Dot sitesi de Westeros’u dünyamız ile kıyaslamış.

Mesela Westeros’un yüzölçümü ve nüfusu, Amerika’nın yüzölçümü ve nüfusu ile kıyaslanmış. Bu şekilde baktığımızda ya Westeros’ta kişi başına bir kasaba kadar arazi düşüyor ya da biz fazla sıkışmışız.

Yüksek yapılara baktığımızda da, 11 Eylül 2001 yılında saldırıya uğrayan Dünya Ticaret Merkezi binası ile Eyrie kıyaslanmış.

Dünyamızda yaşayan en büyük canlı olan Mavi Balina, 31 metreye ulaşan uzunluğu ile gerçekten devasa bir canlı. Tarih öncesinde yaşamış olan Amphicoelias türü dinozor ise 60 metre uzunluğu ile dünyamıza ayak basmış en uzun canlı ancak Westeros’ta durum farklı. Westeros’un efsane ejderhası Balerion ise hepsini eziyor!

Tabii bir de tarihimizi etkilemiş dev duvarlarımız var. Doğu ve Batı Almanya’yı ayıran Berlin Duvarı, Türk akınlarından korunmak için Çinliler’in yaptığı Çin Seddi gibi yapılar tarihimize damga vurmuş yapılar ancak hiçbiri Akgezenler’in korkusu kadar büyük değildi herhalde. Westeros’un kuzeyindeki duvarla karşılaştırıldığında bizim duvarlarımız kaldırım gibi duruyor!

Lafı çok uzatmayalım, işte Westeros’un büyüklüğü!

Büyük hali burada
Büyük hali burada

İlginizi Çekebilir  İstanbul Geceleri'nden Son Haberler!

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Brandon the Builder tarafından inşa ediliyor, daha sonra üzeri kat kat buzla kaplanınca doğal bir görünüm alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu