HaberlerSinema Haberleri

Warcraft Filmi Hakkında Ne Biliyoruz?

Warcraft Banner

BlizzCon 2013’te düzenlenen panel sırasında Warcraft’ın filmi hakkında yeni bilgilere ulaştık.

Uzun yıllardır merakla beklenen fantastik Dünya’nın nasıl görüneceğine dair resmi açıklamalar, fanların karnını şimdilik doyurdu gibi.

Geçtiğimiz ay World of Warcraft Filminin Vizyon Tarihi Belli Oldu başlıklı haberimizde, Warcraft filminin resmiyete döküldüğü duyurmuştuk. Warcraft hayranları tarafından neredeyse 2005 yılından beri geyiği yapılan film, çıktı çıkacak, çekilecek derken resmi duyuru ile herkesin eli ayağı boşaldı.

Resmi duyuruların ardından, filmin içeriği hakkında ilk detayların BlizzCon 2013 içerisindeki panelde yapılacağı belirtilmişti. Panele, filmin yönetmeni Duncan Jones, özel efekt uzmanı Bill Westenhofer, tasarımcı Mayes Rubeo ve Blizzard yetkili isimleri katıldı.

Warcraft filminin hikayesi ilk oyun olan Orcs & Humans odaklı olacak.
Warcraft filminin hikayesi ilk oyun olan Orcs & Humans odaklı olacak.

Duncan Jones, filmin yönetmenliğinin kendisine verilmesinden inanılmaz bir mutluluk duyduğunu belirtti. Havadaki merak bulutlarını dağıtmak için, Warcraft’ın hikayesi hakkında açıklamalarda bulundu. Jones, senaryoyu ilk okuduğunda hikayenin Alliance odaklı olduğunu farketmiş. Bu sebepten ötürü senaryo üzerinde eşit bir düzenleme yapacağını açıkladı. Bu haberin Horde taraftarlarını sevindirdiğini söylemekte fayda var. Ana konseptin ise İnsanlar ve Orkların ilk karşılaşmasını konu alacağını belirtti.

Yani Warcraft I’e kesin dönüş göreceğiz. Orkların lideri Durotan ve İnsanların lideri Lothar’ı karşılıklı görebileceğiz. Ancak Warcraft’ta Horde ve Alliance iki farklı grup. Biri ötekinden daha iyi ya da daha kötü değil. Duncan Jones’a burada fazlasıyla iş biniyor. Kendisi de hikayeyi eşit bir şekilde anlatacağı yönünde söz verdi.

Öte yandan Bill Westenhofer, tam bir WoW hayranı olduğunu açıkladı. Westenhofer, Narnia: Aslan, Cadı ve Dolap (Narnia: The Lion, The Witch and the Wardrobe) filminde çalışırken Wow’un Alpha oyuncusu olduğunu belirtti. Kendine ayırdığı kısa molalarda bile World of Warcraft’a girdiğini ve sisteme yabancı olmadığını itiraf etti. Özel efektlerden ve CGI’dan sorumlu olacak olan Westenhofer, tüm filmi yeşil ekran önünde çekmeyeceğini açıkladı. Orkların gerçek insanlar tarafından oynanacağının garantisini verdi. Jones ise bu açıklamaya esprili bir şekilde karşılık verdi: “Durotan gibi gözüken bir aktör bulmak zorlu olacak. Ne zaman yeni bir aktörle tanışsam, suratını büzüştürüp, Durotan’a benzeyip benzemediğini anlamaya çalışıyorum” dedi.

Baş tasarımcı Mayes Rubeo ise Warcraft’ta sıklıkla karşılaştığımız devasa kılıçlara, topuzlara ya da zırhlara yer vermeyeceğini açıkladı. Herşeyin realistik görünmesini isteyen Blizzard firmasının yüzünü kara çıkarmayacaklarını söyledi. Yani karşımızda konsept, hikaye ve tasarım konusunda sağlam bir film çıkabilme konusunda ilk umut tohumları eklendi. Eğer kötü çıkarsa, Fel Orklardan bile beter olan WoW hayranlarının gazabını karşılarına alacakları kesin.

Bu konuşmaların dışında filme ait ilk konsept çalışmaları gösterildi. Görseller haberin altında bulunuyor. Çok fazla olmasa da, ilk bakış açısından oldukça hoş durduklarını söyleyebilirim.

Filmin çekimlerine önümüzdeki yılın başlarında Vancouver’da başlanacağı açıklandı. Sizi bilmem ama bu hafta Warcraft’a doydum gibi. Warlords of Draenor ek paketinin duyurulmasının ardından, Warcraft filmine dair ilk bilgileri duymak bana (şimdilik) yetti.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Umarım uzun soluklu bi seri olur da Thrall Reyizi beyaz sahnede görürüz dünya alem de şefin harbisini görür.For the Hore

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.