Haberler

Vin Diesel, Dungeons and Dragons Bilgisini Konuşturdu!

vin-diesel

Geçtiğimiz gün içerisinde New York Comic-Con‘a katılan Vin Diesel, Dungeons and Dragons hakkında konuşmaya başlayınca izleyiciler mest oldu.

Yılın son büyük etkinliklerinden biri olan New York Comic-Con geçtiğimiz hafta başlayıp, sona erdi. Birçok ünlü aktör, yazar ve yönetmenin hayranlarıyla buluştuğu etkinlikte, Vin Diesel’in konuşması Comic-Con’a damga vurdu diyebiliriz.

Aslında The Last Witch Hunter filmi için konuşmaya giden Diesel, bir anda karar değiştirip Dungeons and Dragons’dan edindiği tecrübeleri anlatmaya başladı. FRP oyuncusu olduğunu bildiğimiz ünlü oyuncu, izleyicilerle yaptığı söyleşi sırasında “Sanırım burası oldukça güvenli. Dungeons and Dragons sevgimin bir sır olmadığını belirtmek isterim.” sözlerinin ardından alkışların kopmasıyla devam etti: “Aslında daha önce bir keresinde Witch Hunter oynamıştım. Şimdi birçok 2nd Edition DnD takipçisi, böyle bir sınıfın olmadığını söyleyecek. Witch Hunter sınıfını, üçüncü parti kişilerce yazılmış bir kitaptan sistemimize eklemiştik. Şimdi fark ediyorum ki, 20’lik zarı yuvarlamaya çalışan o 17 yaşındaki halime dönebilsem ve ona ‘Evlat, bir gün The Last Witch Hunter isimli bir filmde oynayacaksın’ desem, buna inanamazdı. Ama hayaller sonunda gerçeğe dönüşüyor“.

vin-diesel-comic-ocn

Vin Diesel’in Dungeons and Dragons hayranlığını, sistemi yakından takip edenler zaten biliyordur. Sistemin 30. yılına özel olarak çıkartılmış kitabın ön sözünü hazırlayan Vin Diesel, uzun zamandır bir oturuma katılmadığını itiraf etti. Fast and Furious yazar ekibinden birinin düzenli oturumlarının olduğunu ve davet edildiğini, ancak fırsat bulamadığını ekledi. En yakın zamanda tekrardan zar yuvarlamak istediğini söyledi.

Konuşma bu şekilde ilerledikçe, izleyiciler de Diesel’e DnD merkezli sorular sordular. Bir izleyicinin “DnD’de kullandığınız ilk isim neydi” sorusuna verdiği cevap da oldukça manidardı. Diesel, “İlk ismimi ünlü bir yazardan çalmıştım. Karakterime Melkor adını koymuştum” dedikten sonra salonda kahkaha tufanı estirdi.

Aksiyon filmlerinden tanıdığımız Vin Diesel’i, gelecek yıllarda beyaz perdeye aktarılması planlanan Dungeons and Dragons yapımlarında görmeyi diliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Dragon Magazine, Dragon+ Olarak Tekrar Doğuyor

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu