Haberler

Vampirler Kıbrıs’ta Buluştu – Nights of Kypros Tamamlandı

ODTÜ KKK tarafından düzenlenen, Vampire: The Masquerade sisteminin yaratıcısı Mark Rein-Hagen‘ı etkinliğe davet eden ancak son anda yaşanan sorun nedeniyle Mark Rein-Hagen’ı etkinlikte ağırlayamayan ekip yine de vampirlerin bir araya gelmesini sağladı.

Etkinlikle ilgili görüşlerini Mehmet Ortaç yazdı;

Nights of Kypros, amatör bir ruh profesyonel bir çaba ve harikulade bir sonuç;

Yurt içi ve yurt dışında pek çok etkinlik görmüş bir insanın ağzından (ve klavyesinden?) bir “etkinlik nasıl egosuz ve özverili bir şekilde yapılır” tanımı. Etkinlik yapalım dedi ODTÜ KKK’dan dostlarım, “Mark Rein-Hagen’ı getirelim mi?” diye bana sordu, ona cevabım, “Konuşayım, sizi tanıştırayım olmuştu.” Çok uğraşlar verilip, Mark etkinliğe getirilmeye çabalandı; ama son gün kaderin cilvesi genç Kypros ekibini vurmuştu. Mark, etkinliği düzenleyecek, oyunu oynatacak olan Mark bir sorun çıktığı için etkinliğe birkaç saat kala etkinliğe katılamayacağını söylemişti. Normal şartlar altında bir etkinliğin kötü geçmesine neden olacak bir problemdi bu ama oyun yöneticisi ekibimiz, sahip oldukları bir gecelik süreyi belki de mükemmel olarak değerlendirdiler ve en baştan bir LARP hazırladılar.

Kırk ya da elli oyuncu gündüzden geldik, giyindik kuşandık, makyajlar yapıldı, rollere bürülündük ve akşamında tadından yenmeyecek bir tecrübemiz vardı. Yaşlılar Konseyi kendi aralarında Cihat oyunlarını oynarken, genç kandaşlar da buna destek (ve de köstek) olmak için ellerinden geleni yapıyordu. Havada ihanet ve kan kokusu hâkimdi. Oyun pek çok oyuncunun coşkulu kahkaha ve alkışları ile sona erdiğinde insanların yüzlerine baktığımda (bir oyun yöneticisi refleksi) gördüğüm şey oyuncuların gündüz çıkmış problemleri fark ettikleri ama olan tökezlerin onları üzmediğiydi.

ODTÜ KKK büyük emeklerle bir etkinlik gerçekleştirdi ve bunu alnının akıyla bütün problemlere rağmen (kendilerinden kaynaklı olmayan) çok ustaca uyguladı. Ellerine sağlık, bir daha yapsınlar da hep beraber, daha kalabalık bir şekilde gidelim. Gidelim ve destek verelim.

Yazımı ünlü Malkavian Sylvanas “Alp” Windrunner’ın ibretli bir sözüyle bitirmek istiyorum çünkü bu etkinliğin bir parçası olan her yüze bir gülümseme, parçası olmayanlara da öğrenme isteği getirecektir.

“For the Horde!!!”

Yazan: Mehmet Ortaç

İlginizi Çekebilir  World of Greyhawk Kutu Setini Kaçırmayın!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu