Haberler

UNIKON Geliyor!

unikon-banner

Türkiye’deki birçok üniversitenin temsilcilerini bir araya getiren UNIKON yapılaşması, Mayıs ayında düzenleyeceği etkinliğe herkesi çağırıyor.

UNIKON, üniversiteler arası birlikteliği belirtmek amacıyla kurulan Üniversiteler Konfederasyonu’nun kısatılmış hali. Amatör ruhla hazırlanan ancak işini bilen akademisyenler ve önemli kişilerin davet edileceği etkinlikler düzenlemeyi planlayan UNIKON’un ilk etkinliğinin konusu da belli oldu: Türkiye’de Bilimkurgu ve Fantastik Kurgu.

9-10-11 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek etkinlikte, bu konu hakkında kendi uzmanlık deneyimlerini paylaşacak kişiler davet edilecek. Türkiye’de bilimkurgu ve fantastik kurgu konusu sinema, edebiyat, çizgi roman gibi alt başlıklarla hakim anlatıcılar ile dinleyenlere aktarılacak.

İlk gün anlatımların, konferansların düzenleneceği etkinliğin ikinci gününde serbest konuşmalar olacak. Son gün ise Workshoplar ve verilecek eğitimler ile katılımcıların nabızları ölçülecek. Her katılımcıya bir sertifika verilecek. Konuşmacılar arasında da alanlarında uzman olmuş isimleri görüyoruz. Necdet Neydim, Özgür Özol, Devrim Kunter gibi isimler UNIKON etkinliğinde yer alacak. Öte yandan mezun olmuş ancak halen bu alanda çalışmalar sürdüren tanıdık yüzlerde etkinlik alanına konuşmacı olarak katılacak.

UNIKON, bir masaüstü oyun şenliğinden çok bu oyunların etkinlendiği noktaları ortaya çıkaran ve dinleyiciyi bunun üzerinde düşünmeye sevk eden bir etkinlik olacak. 9-10-11 Mayıs tarihlerinde İTÜ Maslak Kampüsü’ne, tüm meraklılar davetli olacak. Etkinlik, sabah 09:00’da başlayacak.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Game of Thrones'un Yapımcıları David Benioff ve D.B. Weiss, Netflix ile Anlaştı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.