Haberler

Twitch, Kendi Kendine Metallica’yı Sansürledi

Blizzcon 2021 için hazırlanan açılış seremonisinde yer alan Metallica konseri, ilginç bir durum yaşattı. Twitch Gaming kanalı, konseri kendince sansürledi.

Blizzcon etkinliklerinin vazgeçilmez özelliklerinden biri de rock konserleridir. Yıllar içerisinde birçok farklı grup Blizzcon etkinliğinde yer aldı ve mini konserler verdi. Pandemiden kaynaklı, online olarak yapılsa da Blizzcon’un açılış seremonisinde Metallica konserine yer verilmişti.

Konser başladığında Blizzard’ın kendi resmi kanalında hiçbir sorun yoktu. Ancak Twitch‘in kendi oyun kanalı Twitch Gaming tarafında ilginç bir olay yaşandı. Arka planda çalışan telif yakalama programı çalınan parçanın telifli bir parça olduğunu tespit edip 8-bit tadında bir çocuk parçası çalmaya başladı.

Olay tabii esprili bir dille sosyal medyada paylaşıldı. Ancak olan şey DMCA kuralları olarak da bilinen telif yasalarıyla alakalıydı. Blizzard, kendi kanalında telif için önceden anlaşma yaptığı için bir sansüre girmedi. Ancak Twitch Gaming kanalı bu telife sahip değildi.

FRPNET Discord

Dilerseniz siz de Discord kanalımıza katılabilir ve konu hakkında görüşlerinizi bildirip sohbet edebilirsiniz.

Telif üzerinden sansür uygulanan, yayınları kapatılan birçok yayıncı ve kurum oldu. Twitch, duruma özellikle eğilmediğini zaten belirtmişti. Yayıncıların konu hakkında daha fazla mağdur olmaması adına, site üzerindeki telif konusunda yeni düzenlemeler yapacağını da yaşanan bu olayın ardından tekrar açıkladı.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  World of Warcraft'ın "Hayırlı" Peti Argi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.