Haberler

ToruCon İstanbul | 28-29 Haziran

torucon-2014-banner

Anime ve manga ağırlıklı cosplay etkinliği Torucon İstanbul, bu yıl da kapılarını cosplay severler için açmaya hazırlanıyor.

28-29 Haziran tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi kampüsünde düzenlenecek olan etkinlik, renkli ve eğlenceli 2 gün geçirmenizi sağlayacak.

Torucon ekibinin organizasyon ile ilgili yaptığı açıklama şöyle;

Torucon İstanbul, bu yıl da kendi yeri ve kendi zamanında sizleri bekliyor!

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Fındıklı kampüsünde gerçekleştirilecek cosplay etkinliği animeseverleri 28-29 Haziran tarihlerinde bir araya getirecek. Sevdiği karakterlerin kostümlerine bürünmüş yüzlerce konuğa ev sahipliği yapacak etkinlikte masaüstü oyunları ve konsol oyunu turnuvaları da yer alacak. Aynı zamanda anime ve oyun dünyasını takip edenlere hitap edecek bir çok satış ve tanıtım standını inceleyip alışveriş yapabilirsiniz.

İlk gün en iyi anime, oyun ve film karakterleri cosplayerlerin yarışacağı kategori bazlı geleneksel Torucon Cosplay Yarışması yapılacak. İkinci gün ise etkinliğe katılımcılar “Maske” teması ile katılacaklar. En iyi maskeli cosplay ve maske tasarımlarının ödüllendirileceği günde aynı zamanda katılımcılara eğlenceli dakikalar sunan “Grup Cosplay Yarışması” gerçekleştirilecek.

Facebook’daki etkinlik sayfasından güncel bilgileri takip edebilirsiniz.

Torucon İstanbul’da görüşmek üzere!

İlginizi Çekebilir  Netflix'in Altered Carbon Anime Serisinden İlk Kareler Ortaya Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu