Haberler

Thor’un Çekicini Dövmek Sandığınızdan Kolay

Thor Banner

Kolay tabii, ama elinizin altında devasa bir demir ocağı bulunması ya da Brokk ve Eitri isimli iki cüceye Mjöllnir siparişi vermeniz gerekiyor.

Siz böyle meşakatli işlerle uğraşmayın diye AWE me kanalına bağlı Man at Arms ekibi Mjöllnir’i yaptı.

İlgili Makaleler

Thor: The Dark World (Karanlık Dünya) vizyona gireli çok fazla olmadı. Film hakkında ufak bir inceleme yazısı bile hazırladık. Thor: The Dark World İncelemesi başlığıyla bu yazıya ulaşabilirsiniz.

YouTube’da AWE me kanalına bağlı olarak yayın hayatını sürdüren Man at Arms, yeni silahlarını görücüye çıkardı. Bu ekibin başında 30 yıldan fazladır demircilik yapan Tony Swatton bulunuyor. Swatton, demircilik mesleği boyunca Hollywood filmleri için bir çok silah hazırlamış bir uzman. Man at Arms ekibi, takipçilerinin istekleri doğrultusunda kült haline gelmiş silahları dövüyorlar. Şimdi de YouTube’daki kullanıcıların geri bildirimleri dikkate alınarak Thor’un Çekici, nam-ı diğer Mjöllnir’i dövdüler.

Yapay Mjöllnir, yaklaşık 10 Kg ağırlığında. Swatton, eğer yekpare demir kullansalardı çekicin ağırlığının 100 Kg’a yakın olacağını belirtiliyor. Onun yerine molibden-krom alaşım çelik kullanıldı. Filmdeki çekicin birebir aynı olması için, yakın çekim görüntülerin kopyaları çıkartıldı. Çekicin üzerindeki Nord rünlerinden tutun da, sapındaki deri işlemelere kadar gerçekçi bir Mjöllnir ortaya çıkartılmış.

Man at Arms’ın yaptığı çekiçle, buz devlerini dövmek, uçmak ya da gezegeni uzaylı istilasından kurtarmak gibi maceralara atılamıyorsunuz. Ama evinizin bir köşesinde olsa sizi kıskanacak bir sürü insan bulabilirsiniz.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.