Haberler

The Princess Bride FRP Sistemi Kickstarter’da

Rob Reiner yönetiminde 1987 yılında beyaz perdeye uyarlanan The Princess Bride (Prenses Gelin) filminin FRP sistemi Kickstarter’da karşımıza çıktı.

 

The Princess Bride’ın fantastik dünyasında büyük bir macera RPG tutkunlarını bekliyor. Hasta yatağındaki torununa kitap okumaya başlayan dedenin sözleri ile bu büyülü dünyaya adım atıyoruz: Kavga, işkence, intikam, devler, yaratıklar, kovalamacalar, kaçışlar, gerçek aşk ve mucizeler… The Princess Bride, FRP sevenleri masallar diyarına; mucize, aşk ve çatışmanın yaşandığı bir yolculuğa çıkarıyor. Kitap adil bir oyun için kılavuz görevini üstlenirken, yardımcı ipuçları ve tavsiyeler masadaki heyecan ve eğlenceyi katlıyor.

The Princess Bride’ı GURPS: Bunnies and Burrows, GURPS: Swashbuckler ve the Fudge gibi çalışmalara imza atan Steffan O’Sullivan kaleme aldı. 250’yi aşan sayfa sayısı ve tamamen renkli kural kitabı oyundaki tüm soruların kaynağı. The Princess Bride, Steffan O’Sullivan’ın tasarladığı ‘Fudge’ sistemini kullanıyor. Sadece 3 adet altılı zar gerektiren basit kurallara sahip oyunun kural kitabında, karakter yaratma sistemi de açıkça sunuluyor.

Kickstarter‘da şu ana kadar 47 bin doların üzerinde destek toplayan oyunun hedefi 45 bin dolardı ve hedefine ulaştı. Oyun severler 25 ila 200 dolar ödeyerek ekstra oyun setleri, kumaş harita, kutu oyunu, kitap ayraçları gibi çeşitli ekstraları almaya hak kazanıyor.

Hemen buradan destek olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  İstanbul'da Geçen Distopik Bilimkurgu Oyunu "ManMade" Kickstarter'da

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu