Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Tales From the Loop, 80’leri Yeniden Yaşamak İsteyen Çocuklar İçin Geliyor

Tales From the Loop, 80’leri Yeniden Yaşamak İsteyen Çocuklar İçin Geliyor

İsveç merkezli Fria Ligan firması tarafından geliştirilen Tales from the Loop, 80’ler dokusunu masaüstü rol yapma oyunlarında yaşamak isteyenler için hazırlanıyor.

Biraz geç de olsa gözüme çarpan Tales from the Loop, Kickstarter’ın başarılı projelerinden biri. Yaklaşık 10 günü kalan proje istediği bütçeyi çoktan toplamış ve üstüne de bir hayli koymuş. 100.000 İsviçre Kronu olarak belirlenen bütçe, 1.8 milyon İsviçre Kronu’nu (Yaklaşık 720.000 TL) geçmiş durumda.

Tales From the Loop, 80’lerde çocuk olmuş ve bunu yeniden yaşamak isteyenler için kaçırılmayacak bir proje gibi duruyor. İsveçli bilimkurgu çizeri Simon Stålenhag tarafından hazırlanan ve kısa adı Loop olan bu masaüstü rol yapma oyunu, İsveç’in 1980’li yıllarındaki taşra bölgelerinde geçecek.

tales-from-the-loop

Stockholm’ün yakınlarındaki Mälaröarna bölgesinde yaşanan doğaüstü olayları araştırmak üzere küçük çocukların rollerini üstleneceğiz. Hikayeye göre İsveç hükümeti bu bölgenin altına dünyanın en büyük parçacık hızlandırıcısı inşa etmiş. Yaşanan sorunlardan ötürü bölgede birçok garip olaylar yaşanmakta. Robotların kol gezdiği ve dev dinazorların bulunduğu bir dünyada olayın arkasında gizemleri çözmeye çalışacağız.

İlginizi Çekebilir  Metucon 2016'nın Ardından

Oyuncular 80’li yıllarda çocuk olan karakterlerden birini seçerek Loop’un oluşturduğu gizemlere karşı mücadele verecek. Bookworm, Troublemaker, Popular Kid ve Weirdo gibi sınıflardan birini seçerek günlük hayatta çocuklar ne yapıyorsa onları yapıp akşamları da maceraya çıkacağız.

tales-from-the-loop-banner

Loop’un ana kural kitabı Mälaröarna adalarında geçecek. Buna ek olarak Matt Forbeck tarafından hazırlanan Boulder City, Nevada’da geçecek ABD bazlı bir ek hikaye üzerinde de çalışılıyor.

GenCon’un 2015 yılında En İyi Kural kategorisinde Gümüş ödülü kazanan sistem tercih edilecek. Bu sistemle daha önceden yine aynı firmadan çıkan Mutant: Year Zero ve Coriolis – The Third Horizon oyunları hazırlanmıştı.

tales-from-the-loop-3

Tales from the Loop, önümüzdeki şubat ayı içerisinde piyasaya çıkacak. Yapımcılar oyuncuları çok bekletmemek adına, yılbaşı haftası içerisinde bir beta pdfsini de destekçilerine göndereceklerini açıkladılar.

Oyunun fragmanına şöyle bir göz atın derim. İzledikten sonra biraz Stranger Things, biraz ET tadı yakalayacağınızdan eminim.

Güncelleme (28 Temmuz 2017): Kitabı hemen buradan satın alabilirsiniz.