Haberler

Studio Ghibli Efsaneleri, Eyes Unclouded ile Dungeons and Dragons Macerası Olarak Karşımızda

Yeni Dungeons & Dragons macera antolojisi Eyes Unclouded, Studio Ghibli‘nin etkileyici hikayelerinde rol almamızı sağlayacak. Klasik Japon animasyon filmlerinden ilham alan maceraların buluştuğu antoloji, Dungeon Masterlar için hikayeler, ekipmanlar ve gerçek hayattan tarifler içeriyor.

1-14 level arası macereların oyunculara sunulduğu Eyes Unclouded‘da Hayao Miyazaki‘nin büyüleyici filmlerini baz alan 11 hikaye mevcut.

Brittney Hay‘in Kiki’s Delivery Service‘tan esinlenerek yazdığı Delivery Witches Apply Within‘de, rakip fırınlar, sevimli bir kasaba, büyülü şeker küpleri yer alıyor.

Ghiblivari maceralardan bazılarında çarpışmalar Kiki’s Delivery Service‘te olduğu gibi hafif geçerken, daha yüksek seviyedeki karakterler için yapılandırılan maceralarda hem bol aksiyon hem de hızlı oyun mekanikleri düzenlenmiş. Ponyo‘dan ilham alınan daha geniş çaplı mücadeleleri de seçebiliyoruz.

Howl’s Moving Castle‘dan gelen bir hikayede Eberron Çölü‘nde metal bir savaş aracına pilotluk etme imkanı da sunan oyunda, Princess Mononoke‘yi hatırlatan bir ormanda zor bir seçim yapmak durumunda da kalabiliriz.

Kısacası My Neighbor Totoro, Spirited Away, The Cat Returns ve sevdiğimiz diğer Ghibli dünyalarının kapılarını bir bir önümüze açan Eyes Unclouded; kurum ruhları, muhteşem kediler, gökyüzüne uzanan şehirler, ilginç habitatları oyunlarımıza dahil ediyor.

Tineke Bolleman, Bridie Dutton, Brittney Hay, C. Michael Chase, Anthony Alipio, Amber Litke, Kat Kruger, Sadie Lowry, Toto Joe Sullivan, Jacky Leung ve Collette Quach tarafından kaleme alınan maceraların çizimlerini Megan McCurdy, Lessie Nieves-Paugh, Xan Larson, Cammielle Gwisdalla, H. “Ink” Kugler, Mars Skiff, Amber Litke, Morgan Madeline, Sadie Lowry ve Auri Cavendish gerçekleştirdi.

Ghibli efsanelerine balıklama dalmak istediğimiz Eyes Unclouded‘ın renkli 180 sayfalık PDF versiyonu Dungeon Masters Guild‘de 19.95 dolardan satışa çıktı.

YouTube player

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.