Haberler

Star Wars’un Yeni Strateji Oyunu Star Wars Rebellion

star-wars-rebellion-board-game-banner

Fantasy Flight Games’in Star Wars masaüstü oyunları için hiç fena olmayan bir kariyeri var, bu oyunlardan ikisi X-Wing ve Imperial Assault. Bu iki muhteşem oyuna her an bir yenisi eklenebilir.

Star Wars: Rebellion şirket tarafından yakın zamanda anons edilmiş bir oyun, bu arada ismi sebebiyle aklınıza Star Wars için çıkmış en “light” oyunlardan birisini getirse de bu tamamen baştan tasarlanmış bir oyun ve herhangi bir benzerlik taşımıyor.

Rebellion için gerçek anlamda bir strateji oyunu diyebiliriz ve bu oyun içerisinde hemen hemen her şeyi birbiriyle birleştiriyorsunuz. Oyun içerisinde kahramanlar, siyasi olaylar, uzay savaşları, yerleşim yerleri ve 150 adet çok havalı plastik savaş tertibatları bulunuyor. Bu sırada kahramanların Han Solo’yu karbonitten kurtardığı sahneler de oyunda mevcut.

star-wars-rebellion-board-game-resim1

Oyunda en ilgi çekici olan ise tasarımın asimetrik yapısı diyebiliriz. The Empire ve Rebellion farklılar, imparatorların silahları varken, isyankarların uzayda bir gezegenden diğerine yarışarak hayatta kalması gerekiyor. Bu sırada imparatora karşı çabuk kararlar vererek saldırmak zorundalar, kısaca oynanışın tamamına bu asimetri yedirilmiş durumda.

star-wars-rebellion-board-game-resim3
Kutunun içerisinde 150’den fazla minyatür yer alacak.

star-wars-rebellion-board-game-resim2

İlk görselleri çok beğendik açıkçası. 4 kişiyle oynayabileceğiniz oyun yeni yılın ilk çeyreğinde çıkıyor, ülkemizde bulabilme ihtimaliniz olduğunda da haberdar edeceğiz.

Yazan: Didem Gürpınar

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Ünlü Yazarlar Sevdikleri Karakterlere Bürünürse

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.