Haberler

İstanbul Geceleri – Vampirler İstanbul’da!

istanbul-geceleri-vampire-banner

22 Haziran 2013 tarihinde İstanbul’da uzun soluklu bir Live RYO (LARP) başlıyor.

1970’lerin İstanbul’unda geçecek oyunun teması ise Vampire the Masquerade olacak ve oyuncuların kentin politik, ruhani ve dünyevi kontrolünü ele geçirmesi çevresinde dönecek. İstanbul Geceleri başlıyor!

logo_ve_kentOyunu, İstanbul Geceleri Ekibi olarak adlandırılan küçük ve amatör bir grup hazırlamakta. Ülkemizde uzun soluklu canlandırmalı rol yapma oyunu eksiğini gidermek amacıyla elini taşın altına koymaya karar veren ekibin, 10-14 oyuncu için hazırlıkları ve planları sürmekte. İlk etapta bir sene süresince altı ya da sekiz oturum gerçekleştirecek.  Bu oturumlar arasındaysa oyuncularla yüzyüze ya da çeşitli iletişim araçları (e-posta, çeşitli chat programları, telefon, mektup) yardımıyla gerçekleştirilecek ve oyunun gidişatını etkileyecek bazı ek karşılaşmalar da olacak.

Ekip, oyunlara katılımın günümüzdeki en büyük engellerinden biri olan “gerçek hayata” karşı sahip oldığu sorumlulukların kimsenin oyun oynama keyfini elinden almaması için oyuncuları iki gruba ayıracak. Sürekli Oyuncular her oturumda aynı karakterleri, asli “kahramanları” ya da hikayenin elebaşlarını oynayacak ve karakterlerini diledikleri gibi geliştirebilecekler; Geçici Oyuncular ise, herhangi bir oturuma katılabilen ancak diğerlerine katılma konusunda zorluk çeken, bir ya da iki oturum için orada bulunacak ve hep birlikte ortaya çıkarılacak hikayeyi geliştirecek şekilde önceden hazırlanmış karakterleri canlandıracaklar.

Oyuncuların ise özellikle canlı oyunlar için herhangi bir deneyiminin olması beklenmemekte. Oyun ile ilgili daha detaylı bilgiye buradaki resmi sayfadan ulaşabilir ve ilk oturum için kayıt yaptırabilirsiniz. Kayıtlar, 14 Haziran 2013’e dek devam edecek.

Facebook Grubu: https://www.facebook.com/groups/istanbulbynight/

Twitter Adresi: http://www.twitter.com/istanbulbynight

 

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Alacakaranlık Derginin 2. Sayısı Çıktı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.