Haberler

Spelljammer Geri Dönüyor!

Dedikodular doğru çıktı; Unearthed Arcana testi tamamlanan AD&D’nin en sevilen settinglerinden Spelljammer nihayet 5th Edition için resmen geri dönüyor!

Spelljammer’ın geri döneceği uzunca bir süredir kulislerde konuşuluyordu aslında. Şu haberimizde de bahsetmiştik, Unearthed Arcana ile test edilmeye başlanan Travelers of the Multiverse içeriği hayranlar tarafından Spelljammer ya da Planescape‘in 5th Edition için dönüşüne yorulmuş ve büyük beklenti yaratmıştı. Beklenen haber dün akşam geldi ve Wizards of the Coast harika bir fragman eşliğinde Spelljammer: Adventures in Space‘i duyurdu!

https://twitter.com/Wizards_DnD/status/1517171720783867904

Oyuncuları yıllar sonra yeniden Astral Düzlem’e ve D&D çoklu evrenlerine taşıyacak olan Spelljammer şu anda ön siparişte. Paket içeriği ise şu şekilde:

  • Oyuncular için D&D Beyond ile birlikte kullanabilecekleri yeni backgroundlar ve ırklar
  • Yeni büyüler ve büyülü eşyalar
  • 60 yeni yaratık: Astral elfler, kozmik dehşetler, ay ve güneş ejderhalar, katil kuyrukluyıldızlar, uzay palyaçoları ve çok daha fazlası
  • Wildspace ve Astral Sea’de geçen oyunlar için kurallar
  • Spelljamming gemileri için güverte şemaları ve açıklamaları
  • Hem maceralarda hem de ekibin merkez üs olarak kullanabileceği bir asteroid şehri: Rock of Bral
  • 5-8 Level karakterler için bir uzay macerası

Bu pakete ek olarak üç adet de yeni kitabımız var:

  • The Astral Adventurer’s Guide: Adından anlaşılacağı üzere settingin kaynak kitabı olacak olan Astral Adventurer’s Guide spelljamming gemilerinden yeni ırklara kadar hem oyun yöneticileri hem de oyuncular için ihtiyaç duydukları tüm materyalleri sunacak.
  • Boo’s Astral Menagerie: Favori uzay hamsterımız Boo eşliğinde oyunlarımızda kullanabileceğimiz çoklu evrenlerde yer alan envaiçeşit yaratığa yakından göz atma şansı yakalayacağız.
  • Light of Xaryxis: Dünyaları kozmik bir düşman tarafından yok edilme tehlikesi altına giren karakterlerimizin Wildspace okyanuslarından Astral Sea hiçliğine uzanan bir yolculuğa çıkarak evlerini kurtarmaya çalışacağı bir macera.

Spelljammer: Advrentures in Space 16 Ağustost’ta çıkışını yapacak. Ücretsiz öncül kitap Spelljammer Academy ise Temmuz ayında bizlerle olacak.

Spelljammer maceraları ve kural kitaplarına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.