Haberler

Son İsteği Star Wars Filmini Erkenden İzleyebilmek

star-wars-the-force-awakens-banner

Star Wars tutkunu Daniel Fleetwod‘a 1 Eylül’de iki ay ömür biçildi. Geçirdiği ameliyat ve kemoterapi kanser hücrelerinin akciğerlerine yayılmasını engelleyemedi.

32 yaşındaki Fleetwood, Twitter’da “#ForceForDaniel” (Daniel için Güç) adlı bir hashtagiyle Star Wars serisinin son filminin yapımcısı Disney‘in dikkatini çekmeye çalıştı.

Amacı Aralık’ta vizyona girecek son Yıldız Savaşları filmi “Güç Uyanıyor’u görebilmekti.

Bir hafta boyunca etikette 34 bin tweet

Daha önceki bir Star Wars filminde Ewok’u canlandıran Warwick Davis de kampanyaya destek verdi ve yapımcılara doğrudan tweet atıp “Daniel’in ölmeden önceki son isteği The Force Awakens’ı görmek. Lütfen dileğini gerçekleştirin,” dedi.

daniel-fleetwood

Bir Twitter kullanıcısı da “Haydi bunu yapalım Disney. Onu arabayla bizzat ben getireceğim. Lütfen yardım edin” derken, bir diğeri “Eşimin erkek kardeşi kanserden öldü, ne anlama geldiğini biliyoruz” yazdı.

Lütfen yanıt verin

Eşi Ashley de Facebook’ta Daniel Fleetwood’un zamanının azaldığını yazdı ve “Bugün Daniel’e verilen iki ay doldu. İkimiz de korkmuş, gergin ancak hala bizimle olduğu için müteşekkir haldeyiz. Ödünç alınmış bir zamanı yaşıyoruz. Disney ya da Lucas lütfen basit bir evet ya da hayır olsa da yanıt verin,” dedi.

Disney, çiftin sosyal medya kampanyasına henüz resmi bir yanıt vermedi. Filmin henüz tamamlanıp tamamlanmadığı da belli değil.

daniel-fleetwood-2

Sosyal medya kullanıcıları çiftin kampanyasına ve kanserle mücadelesine övgüler yağdıran posterler yaptı. Bir Jedi Şövalyesi hayran sitesi de Daniel’e “Jedi Ustası” unvanını verdi.

Daniel’in eşi Ashley yapımcıların kampanyadan haberdar olduğuna dair işaretler aldığını söylüyor. Ashley Fleetwood, Facebook’ta paylaştığı mesajda “Daniel’in hastalığı nedeniyle bir erken gösterim yapılacağını ancak bunun için filmin yüzde 100 tamamlanması gerektiğini söylediler.” dedi.

GÜNCELLEME:

Filmin yönetmeni J.J. Abrams, çifti telefonla aradı ve filmi evlerinde izleyebileceklerini söyledi. Daniel Fleetwood, böylelikle son isteğini gerçekleştirmiş oldu. Daniel ve eşi Ashley, filmi evlerinde izlediler.

Kaynak: BBC

İlginizi Çekebilir  GoPro ile Bir Jedi'ın Bakış Açısından Görüntüler

İlgili Makaleler

2 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu