Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Son Haberler » Terry Pratchett Hayatını Kaybetti

Terry Pratchett Hayatını Kaybetti

terry-pratchett-banner

Fantastik ve bilimkurgu edebiyatına yön vermiş, bağımsız ve bir o kadar benzersiz çalışmalarıyla okuyucuların kalbini fethetmiş usta yazar Terry Pratchett 66 yaşında hayata gözlerini kapadı.

Yazdığı 70’ten fazla kitap ile edebiyat tarihine adını altın harflerle yazdıran Terry Pratchett’ın ölüm haberi birçok medya kanalından doğrulandı. Ünlü yazar uzun süredir Alzheimer hastalığı ile boğuşmaktaydı.

Yapılan açıklamalara göre Terry Pratchett doğal sebepler yüzünden 66 yaşında hayatını kaybetti. Pratchett’ın son anlarını ailesiyle beraber geçirdiğini ve mutlu bir şekilde aramızdan ayrıldığı belirtiliyor.

2014 yılının yaz ayında Diskdünya serisi için son kitabını yazan Pratchett, Alzheimer ile mücadele etmekten asla vazgeçmemişti. 2008 yılında Şövalyelik (Sir) unvanı bahşedilen Terry Pratchett, arkasında birçok başarılı eser ve gözü yaşlı hayranlar bıraktı.

Bu haber Frpnet ailesi olarak bizleri de çok üzdü. Meteordan yapılma kılıcı ve dev kalbi ile Terry Pratchett’ı çok özleyeceğimizi biliyoruz.

İlginizi Çekebilir  Kıyamet Gösterisi Yarışması