Haberler

Siz de Witcher Olabilirsiniz – Witcher Okulu Açıldı

the-witcher-banner

Witcher… Ben dahil çoğu kişi, bu kelimeyi 2007 yılında CD Projekt RED tarafından çıkarılan The Witcher oyunu ile duymuş olsa da, Rivia’lı Geralt’ın hikayesi ilk olarak Polonyalı yazar Andrzej Sapkowski tarafından 1986 yılında Fantastyka adlı dergide Wiedźmin (The Witcher) adlı öyküde anlatıldı.

Aradan geçen 30 sene içerisinde bu hikaye kitaplara, oyunlara, diziye, filme, çizgi romana ve hatta kutu oyununa dönerek hayatlarımıza bir çok koldan girmeyi başardı. Ama en koyu Witcher hayranlarından bir kısmını bu kadarı da kesmemiş olacak ki Polonya’da, Krzysztof Maj, Bartek Zioło ve Zofia Urzula Kaleta liderliğinde -Kaer Morhen’deki gibi olmasa da- bir Witcher okulu kuruldu.

Eğer 18 yaşınızı doldurmuş ve 350 Euroluk ücreti ödeyebilmişseniz bu okulda okçuluk, kılıç eğitimi, simya, witcher işaretleri gibi bir çok dalda eğitim görebilirsiniz. Tabii bu ücrete konaklama ve yemek masrafları da dahilmiş.

0e38a8_e53980bf586d4a0aa0f1de98535170d4.jpg_srz_561_720_85_22_0.50_1.20_0.00_jpg_srz

Bu eğitimin, Witcher evrenindeki gibi ölüme varacak derecede tehlikeler barındırmadan adaylara en azından muazzam bir LARP deneyimi yaşatacağı kesin gibi gözüküyor.

Aşağıda linki verilen adrese girip organizasyon ve katılım şartlarını öğrenebileceğiniz bu etkinlik/eğitimde yaratık avından da söz edilmiş olsa da bu avın, hayvan hakları savunucularını kızdırabilecek bir av olduğunu düşünmemekteyiz. Elinde imkanı olan her Witcher tutkununun asla kaçırmak istemeyeceği bir deneyim olan Witcher Okulu LARP’ı ile ilgili bilgileri ve bu organizasyonun yayınladığı videoya buradan ulaşabilirsiniz.

http://www.witcherschool.com/

İlginizi Çekebilir  Kojima, Yeni Stüdyosunda Del Toro İle Birlikte Çalışmak İstiyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu