Son Haberler
Anasayfa » Haberler » Siri, FRP Zarlarını Sizin Yerinize Atıyor!

Siri, FRP Zarlarını Sizin Yerinize Atıyor!

frp-zarlari-banner

Apple’ın akıllı asistanı Siri‘ye yeni gelen güncellemeler ve Türkçe dil desteği sonrasında pek çok yerde Siri haberleri görür olduk.

İnsanlar Türkçe dil desteği gelmesi sonrasında Siri’ye hal hatır sorsun veya evlenme teklif etsin, bizim daha önemli işlerimiz var!

Arkadaşlarınızla bir kafede oturuyorsunuz ve aniden bir FRP oynama planı ortaya çıktı ancak yanınızda zar yok! Telefonunuzda bir zar programı da yoksa Siri’den size yardımcı olmasını isteyebilirsiniz. Siz oyununuzu oynatın, zarları Siri atsın.

Şimdilik İngilizce dilinde olan bir özellik sayesinde Siri FRP zarı atabiliyor. d4, d6, d8, d10, d12 veya d20 zarlarını başına “Roll” kelimesini ekleyerek Siri’ye attırabiliyorsunuz. Mesela “Roll d12” (yani Roll di tvelf  :) ) diyorsunuz ve Siri size zarın kaç geldiğini söylüyor.

roll-siri

Türkçe dil desteğinde bu özellik var mı bulamadım ancak bulan olursa söylesin. Haydi iyi oyunlar!

DÜZELTİ:

Haberimizi paylaştıktan sonra sevgili arkadaşım Başar Gencer, Siri’ye Türkçe zar attırmayı da başarmış.

zar-at-siri

Eğer Siri’ye sadece “Zar at” komutu verilirse, FRP oyuncularının 6’lık zar dediği ama genel anlamıyla sadece “zar” denen tavla zarı atıyor. Eğer yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi “Sekizlik zar at” gibi komut verirseniz istediğiniz zarı atıyor. (Teşekkürler Başar)

İlginizi Çekebilir  Delirmeye Çok Yakınız - Call of Cthulhu Oyunundan Harika Video