Sinema Haberleri

Yeni Bir John Carter Filmi Gelebilir Mi?

john-carter-banner

John Carter of Mars ve Tarzan’ın yazarı tarafından 1923 yılında kurulan ve yazarla aynı adı taşıyan Edgar Rice Burroughs isimli firma, John Carter of Mars’ın haklarını Walt Disney Pictures’tan geri aldı. Ayrıca yeni bir John Carter filmi yapmak istediklerini duyurdular.

2012 yılında çıkan, Burroughs’un A Princess of Mars romanının uyarlaması John Carter ismiyle beyazperdeye yansımıştı. Başrolünde Taylor Kitsch bulunuyordu. Yönetmen koltuğunda ise Finding Nemo’dan hatırlayacağımız Andrew Stanton vardı. Pek çok incelemede ortalama puanların üzerine çıkamayan John Carter’ın, devamını bekleyen izleyiciler de bulunuyordu. Şimdi ise John Carter filmlerinin geleceği hakkında açıklama yapıldı.

john-carter-gorsel

Edgar Rice Burroughs firmasının başkanı düzenlenen basın toplantısında “John Carter of Mars, Star Wars, Avatar ve Superman gibi klasik filmlerin yaratıcılığını uyandırmıştır” sözlerini kullandı ve ekledi: ”Edgar Rice Burroughs macera konusunda usta bir isimdi ve eserleri dünya çapında insanları eğlendirmeye devam ediyor. Burroughs’un yazdığı Mars roman serisinin yeni filmlerini yapmak için yardımcı arıyoruz. Bu macera asla bitmez. Yeni Tarzan filminin Warner Bros tarafından geliştirilmesiyle, John Carter of Mars’ın dünyadaki her yaştan izleyici eğlendiren bir isim haline gelmesini umuyoruz.

Yeni filme heyecanlanmak için daha çok erken. Güzel bir kadroyla yine büyük gişe hasılatı yapacak bir film gelebilir. O zamana kadar yazarın Mars serisi okunabilir. Elbette Türkiye’deki yayın evlerinin de Burroughs’un efsanevi çalışmalarını Türkçe’ye çevirmesi en büyük isteklerimizden birisi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  David Bowie, Guardians of the Galaxy'de Oynayacakmış

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.