Sinema Haberleri

Yeni Batman, The Dark Knight Üçlemesine Benzemeyecek

Matt Reeves yönetmenliğinde çekilen yeni The Batman filminin sunacağı atmosfer, kendisinden önce gelen üçlemeye benzemeyeceği açıklandı.

Tim Burton’ın çektiği iki Batman filminin bendeki yeri apayrı olsa da, Christopher Nolan’ın müthiş vizyonuyla beyaz perdeyi fetheden The Dark Knight Üçlemesi’ne her zaman için hayranlık duymuşumdur. Doğru kadro, yazım şekli ve atmosfer sayesinde unutulmaz üç film ortaya konulmuştu.

Tabii bu tarz başarıların arkasında yönetmen, yazar ve oyuncu kadrosunun etkisi olduğu kadar sinematografın (Görüntü yönetmeni) da önemi büyük. Batman Begins’in görüntü yönetmeni Wally Pfister o yıl Akademi Ödülleri’nde Oscar’ı kazanmayı başarmıştı. Yeni Batman acaba bizi bu denli alıp götürebilecek mi?

Matt Reeves yönetmenliğindeki The Batman’ın arkasındaysa Greig Fraser var. Kendisi Zero Dark Thirty (2012), Rogue One (2016) gibi filmlerin yanı sıra Disney+’ta yayınlanan ve büyük övgüye boğulan The Mandalorian (2019-) dizisinin arkasındaki görüntü yönetmeni. Ayrıca kendisi bu yılın sonlarında vizyona girecek Dune (2020) filminde de görev aldı. Yani anlayacağınız karnesi şu ana kadar oldukça iyi gözüküyor.

Fraser’ı yakalayan Collider dergisi, The Batman filmi hakkında birkaç soru sormayı da unutmadı. Film şu aralar yaşanan pandemi sebebiyle durdurulmuş durumda. Çekimlerin başladığını ve birkaç set arkası fotoğrafla birlikte Robert Pattinson’ın kostümlü kısa tanıtımın videosunu görmüştük. Ancak şu aralar film çekimleriyle ilgili bir gelişme yok.

Collider editörleri, The Batman’ın atmosferik yapısının The Dark Knight Üçlemesi ya da Snyder’ın DCEU filmleriyle benzerlik bulunup bulunmadığını sordu.

Fraser bu soruya şu şekilde yanıt verdi,

Karanlık karakterin içinde var, bundan hepimiz eminiz. Doğru havayı yaratmak en önemli çabamızdı. Sonuçta bu bir Batman filmi. Fakat filmin baskın bir şekilde görsel olarak karanlık olacağını düşünmüşüyor. Çünkü kim en karanlığın karanlık anını en karanlık yansıtabilir gibi bir yarışma içerisinde değiliz. Biz daha çok ilgi çekici olmanın peşindeyiz.

Greig Fraser

Batman ve Gotham şehri karanlık yapıya sahipler, bu doğru fakat Fraser’ın dediği gibi karanlığa boğulmak da istemem. Nolan’ın gerçekçilik ve çizgi roman arasında sağladığı dengeden çok hoşlanmıştım. Snyder ise bu dengeyi yer yer bozan bir çalışmayla karşımıza çıkmıştı.

Bakalım Matt Reeves ve Greig Fraser ortaya nasıl bir yapım koyacaklar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Preacher 3. Bölüm İncelemesi "İhtimaller"

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.