Sinema Haberleri

Yeni Batcave, Batsuit ve Batmobile Nasıl Yapıldı?

Yeni Batman filminin ilk fragmanında yakalanan ufak detaylar da merak konusu oldu. Filmin yönetmeni Matt Reeves sorulara kendisi cevap verdi.

22 Ağustos tarihinde düzenlenen DC FanDome etkinliği ile beraber, marka altındaki duyurulara da ilk elden ulaşmış olduk. Justice League: Snyder Cut, Wonder Woman 1984 tanıtımın en ağır topları gibi gözükse de finaldeki Batman fragmanı en çok konuşulan olay oldu.

Henüz filmin %25-30luk kısmının bittiğini açıklanmıştı. Bu haliyle bile filmin iddiası epey yüksek. Haliyle sadece fragmanla yetinmeyen hayranlar, sahne sahne incelemelere de başladılar. Burada Batman’in kostümü, yeni aracının görünümü ve mağarası da dikkatlerden kaçmadı.

İlgili Makaleler

Matt Reeves, konu hakkındaki ilk açıklamalarını DC FanDome sunucusu Aisha Tyler’a verdi. Belki gözlerden kaçmış olabileceğini düşünerek Reeves’in açıklamalarını sizler için derledik.

Öncelikle yeni Batman kıyafetinden yani Batsuit’ten başlayalım. Reeves, yeni tasarım için “Oldukça pratik. Batman bunu kendisi yapmış. İçinde rahatça hareket edebilmesi için tasarlamış ve tasarlamaya da devam ediyor. Bu Batman, Year Two macerasındaki Batman.” açıklamasında bulundu.

Zaten fragmanı siz de analiz ettiyseniz Batman’in sahneye girişindeki postallarına dikkat etmişsinizdir. Öyle zırhlı, süper uçar kaçarlı bir Batpostal’a benzemiyor. Düz, siyah renkte bir postal. Buradan da aslında yeni Batman’in, henüz işin başında olduğunu anlıyoruz.

Konu hakkında Robert Pattinson’ın Christian Bale ile de görüştüğü eklendi. Reeves’in konuşmasında, “Rob, Christian Bale ile de bu konu hakkında konuştu ve o [Bale] kendini içinde ne kadar rahat hissettiğin önemli demiş” sözlerini ekliyor.

Batcave olarak bilinen ve Batman’in operasyonlarını düzenleyip ekipmanlarını sakladığı mağaranın da filmi yazarken ortaya çıktığı belirtiliyor. Matt Reeves, senaryoyu yazma sürecinde aklına gelen fikirleri prodüksiyon tasarımcısı James Chinlund’a sürekli olarak göndermiş. Taslak biterken bir yandan da mağaranın tasarımının büyük kısmı tamamlanmış olmuş.

Batmobile içinse yaklaşık bir yıllık bir çalışma yapılmış. Reeves’in bu konuyla özel olarak ilgilendiği ve düzgün tasarımı bulabilmek adına çok fazla okuma ve taslak araştırma yaptığı belirtiliyor. Aracın kaba görüntüsü bana Mad Max setinden araklanmış gibi bir hissiyat veriyor ama beğendiğimi söylemeliyim.

Görünen o ki Matt Reeves, yeni Batman için dersini bir hayli iyi çalışmış. Ben Affleck’in yeni üçlemeyi çekmesi planlarken Reeves’in araya girmesinden dolayı hayranlar rahatsızlık duymuştu. Ancak ortaya çıkan yapım iyi olacak gibi.

Eğer bir aksilik olmazsa Batman’i 1 Ekim 2021 tarihinde izleyebileceğiz. Ancak pandemi sürecinin uzamaya devam etmesi ve ikinci dalganın geleceği yönündeki bulgulardan ötürü filmin çekimleri tekrar ertelenebilir diye bir söylenti de mevcut. Bu da filmi bir yıl daha ileriye atar.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Joker'den Cesaret Alan DC, Daha Çok +18 Film Yapacak

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.