Son Haberler
Anasayfa » Kültür-Sanat » Sinema Haberleri » Justice League Zack Snyder Kurgusundan İlk Video Yayınlandı

Justice League Zack Snyder Kurgusundan İlk Video Yayınlandı

HBO Max ile anlaşan Zack Snyder, DC Extended Universe için yarım bıraktığı Justice League projesinin ilk görüntülerini ortaya çıkardı.

DC evreninin en sevilen çizgi roman karakterlerini bir araya getirecek olan Justice League filmi, vizyonda büyük hayal kırıklığı yaratmıştı. 2017 yılında vizyona giren film, birçok ünlü oyuncuyu bir araya getirirken, hikayesel anlamdaki noksanlıkları ve kurgusunun yarım kalmış hissiyatından dolayı pek beğenilmemişti.

Elbette bunun arkasında bir neden vardı. Filmin asıl yönetmeni olan Zack Snyder, çekimlerin bitmesine az bir süre kala ailevi bir trajedi yaşadı. Snyder’ın kızı intihar edince, ünlü yönetmen çalışmasını bırakıp ailesine yönelmişti.

Justice League’i vizyona sokmak isteyen yapımcılar da işe bir başka ünlü yönetmen olan Josh Whedon’ı almıştı. Film iki farklı yönetmenin bakış açısının harmanlaşmış olması ve aceleye getirilmesinden dolayı haliyle kötü bir yapım olarak aklımıza kazınmıştı.

Ancak bu yılın başında Warner Bros. firmasına bağlı olan HBO Max ile anlaşan Zack Snyder, kendi kurgusunu tamamlamak için bir miktar bütçe sağlamayı başardı. Daha öncesinde kullanılmayan ve çıkarılan sahnelere, birkaç ufak çekim ekleyerek hikayeyi toparlamaya çalışıyor. Kadronun ağır toplarıyla yeniden çekimler yapamadı ancak hikayedeki boşlukların doldurulması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir  Eisner Ödülleri 2017 Adayları Açıklandı

İnternet üzerinde Justice League: Snyder’s Cut olarak tanımlanmaya başlanan film 2021 yılında HBO Max üzerinden yayınlanacak. Yani pişmesi için biraz daha vakte ihtiyacı var. Fakat Snyder, hayranların daha fazla beklememesi adına daha önce filmde kullanılmamış bir sahneyi sunarak bizleri heyecanlandırdı.

Oldukça kısa tanıtım videosunda Wonder Woman’ı canlandıran Gal Gadot’un, duvar üzerine resmedilmiş bir Darkseid görseline baktığını görüyoruz. Sonrasında da Darkseid ve ordusunu görüyoruz. Son kısım sanırım filmde vardı ama tam emin olamadım diyebilirim.

Ayrıca Zack Snyder, DC’nin düzenleyecek DC FanDome online etkinliğinde de yer alacağını duyurmuştu. Daha fazla görsel ve fragmanla karşılaşmamız olası.