Sinema Haberleri

Warner Bros. Pepe Le Pew’in Üzerini Çizdi!

Yeni Space Jam filminin çıkmasına az bir süre kala, ilginç bir haber ortaya çıktı. Warner Bros., sevilen çizgi film karakteri Pepe Le Pew‘in yeni yapımlarda yer almayacağını açıkladı.

Looney Tunes karakterleri arasında ilk defa 1945 yılında katılan Pepe Le Pew, fiziksel teması gereğinden fazla kullanan bir kokarcaydı. Kendine ait seride Penelope Pussycat isimli kedinin peşinden ayrılmıyordu. Yanlışlık sırtı beyaz boya ile çizilen Penelope’yi bir kokarca sanan Pepe, sürekli olarak bu karakterin peşinden koşuyordu.

Aşırı temas halinde olması, kokarca olmasından dolayı sürekli kokması gibi nedenlerden dolayı Penelope de köşe bucak Pepe’den kaçmaktaydı. Pepe, Space Jam’in ilk filminde de yer alan bir karakterdi. Yeni A New Legacy isimli devam filminde de yer alması beklenirken, Warner Bros. karakterin üzerini çizdiğini açıkladı.

Pepe Le Pew Artık Yok!

Pepe, ne bu filmde ne de sıradaki projelerde yer alacak. Yani karakter tamamen ortadan kaldırılmış durumda. Nedeni de tecavüzü normalleştirmesi (New York Times’da normalized rape culture olarak geçmekte) olarak gösterildi. New York Times‘da bu durum genişçe yer alınca Warner Bros. da karakteri iptal etmiş oldu.

Benzer olarak Lola Bunny üzerinde de yeniden çalışılmıştı. İlk filmde bir çizgi film karakteri için fazlasıyla feminen bulunmasından dolayı, daha aile dostu bir hale getirildiği açıklanmıştı.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Warner Bros. gelen tepkilere yönelik bir önlem mi aldı, yoksa gelen tepkiler çizgi film karakterleri için fazla mı?

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Helen Mirren, Shazam 2 Kadrosuna Katıldı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.