Sinema Haberleri

Warner Bros. Joker 2 Projesinden Vazgeçmiş Değil

Yönetmen Todd Philips ve filmin yıldızı Joaquin Phoenix pek istekli olmasa da Warner Bros., Joker filminin devamını çekmek istiyor. Kesenin ağzını da sonuna kadar açmayı hedefliyorlar.

2019 yılının büyük sürprizi Joker filmi, ödül törenlerini silip süpürmüştü. Sadece 50 milyon dolarlık bir bütçe olmasına karşın, 1 milyar hasılat etmeyi başardı. Bu da onu R-Rated yani Yetişkinlere Yönelik sinema kategorisinde, 1 milyar hasılat etmeyi başaran ilk film yaptı.

Daha önceki röportajlarında Todd Phillips ve Joaquin Phoenix, olası bir devam filmi için pek istekli olmadıklarını açıklamışlardı. Yönetmen Phillips, devam filmine ilişkin filminin yıldızı Phoenix ile konuştuklarını, kafalarında bazı hatlar belirlediklerini ancak gerçeğe dönüştürmeye pek hevesli olmadıklarını dile getirmişti.

Warner Bros. ise bu kadar düşük bir bütçeyle, ona milyar dolarlar kazandıran ve ödül törenlerinden zaferle ayrılan Joker’in devamını çekmek istiyor. Yönetmeni ve yıldız oyuncusu olmadan da devam ettirmek istemiyorlar. Bu yüzden Joaquin Phoenix’e yüklü bir miktarda çek yazmayı planladıklarına dair bir söylenti var. Hem de sadece devam filmi için değil, ondan sonra gelecek üçüncü filmi de kapsayacak yüklü bir çek.

Joker 2 Gelecek Mi?

Todd Phillips, Joker sonrasında birkaç projede yer almış olsa da hiçbiri Joker kadar ses getirmedi. Joaquin Phoenix de keza inzivaya çekilmiş gibi duruyor. Phoenix’i son olarak 93. Oscar Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu kategorisini açıklarken görmüştük. Belki de filmin bu iki yıldızı, Joker sonrasında biraz dinlenmeyi kendilerinde hak olarak görmüş olabilirler. Film kısa sürede yapılmış olsa da ikili için psikolojik açıdan zorlu geçtiği söylenmekte.

Warner Bros. ise henüz DC Extended filmlerinin nasıl gideceğine karar verebilmiş değil. Joker serisi devam ederse, karakteri başka bir filmle birleştirmeyi planlamadıkları biliniyor. Ayrıca Robert Pattinson‘ın başrolünde olacağı Batman de kendi evrenine sahip olacak. Öte yandan Flash filmindeyse başka Batmanler göreceğiz. Eh, bir de tartışmalara konu olan yeni Superman’in siyahi olması konusu var. Warner Bros. farklı evrenlerde geçen o kadar çok fazla film serisi oluşturdu ki, izleyici olarak neyi izlediğimi anlamakta güçlük çektiğim oluyor. Firmanın DC için hazırladığı ve sürekli olarak iptal ettiği dizi projelerinden bahsetmiyorum bile.

Habere geri dönersek, Warner Bros. Joker’i devam ettirme konusunda çok istekli olduğu iç kaynaklardan gelen haberler doğrultusunda biliniyor. Todd Phillips ve Joaquin Phoenix’i kendi saflarına çekerlerse devam filmi elbette gelecektir. Ama sadece tek bir filmle kalmasından da yanayım.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  The Avengers Rekorlarla Başladı!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.