Sinema Haberleri

DC Sinematik Evreni Satılıyor Mu?

Yılın bomba haberi bu olsa gerek! Eğer geciken Time Warner ve AT&T satışı hayata geçmezse, Warner Bros. ve dolayısıyla DC Entertainment kendilerine yeni sahipler aramak zorunda kalacak.

Bu noktada DC Sinematik Evreni’nin durumu belirsiz. Zack Snyder‘in 2013 çıkışlı Man of Steel filminin başarısızlığı göz önüne alındığında firmanın kendi süper kahraman serilerini yaratması umulduğu gibi sonuçlanmamışa benziyor. DC’nin beş filmi, Gal Gadot‘lu Woman Wonder‘ın yakaladığı kritik ve büyük çıkış dışında, gişede pek bir varlık gösteremedi.

Firma, bütün bunlara rağmen uyarlama hayallerinden vazgeçmedi. Uzun süredir beklenen üç film bu yıl ve önümüzdeki yıl için şimdiden planlandı. Adam McKay’in Nightwing filmi ve Tod Phillips’in Joker hikayesi halen üzerinde çalışılan iki önemli proje. DC Films’in başına IT ve The Conjuring‘in yapımcısı Walter Hamada‘nın geçmesi ve kendisine yardımcı olarak Chantal Nong‘u seçmesi başarılı yapımlar izlemek isteyen DC hayranlarına umut verdi. Ancak ne yazık ki firmayı daha büyük problemler bekliyor. Time Warner ve AT&T birleşmesi çökerse firma kendine yeni bir sahip aramak durumunda kalacak.

The Wrap’in haberine göre; Time Warner ve AT&T anlaşması gerçekleşmezse, Time Warner parçalara bölünecek ve her biri Warner Bros., HBO ve Turner olarak ayrı ayrı satılacak. DC Entertainment‘ın adı özel olarak konuşulmasa da 1970’ten bu yana Warner Bros.’un bünyesinde çalışmalarını yürüttüğü için stüdyo nereye giderse o da beraberinde gidecek. Time Warner ve AT&T arasındaki 85 milyar dolarlık devasa anlaşma ilk olarak 2016 yılında duyurulmuştu.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.