AYBABTUSinema Haberleri

Villeneuve’ün Dune Filminden Yeni Fotoğraflar ve Bilgiler Paylaşıldı

Timothee Chalamet‘li “Paul Atreides” görseliyle Dune filminin ilk karesini okurlarıyla paylaşan Vanity Fair, bir gün sonra paylaştığı yeni fotoğraflarla ruhumuzu şenlendirdi.

Denis Villeneuve tarafından yeniden sinema dünyasına kazandırılan bilimkurgu klasiği Dune‘un setinden yayınlanan görsellerde hikayenin kahramanlarına bürünen oyuncu kadrosu gözler önüne seriliyor.

Game of Thrones’un Dil Geliştiricisi Dune Filmine de El Attı

Tam kadro Atreides Evi, Arrakis‘e adım atan Lady Jessica (Rebecca Ferguson) ve Paul Atreides (Timothee Chalamet), Fremen ırkından Chani (Zendaya), zırhları içerisindeki Dük Leto Atreides (Oscar Isaac) ve Gurney Halleck (Josh Brolin), Arrakis‘ten Liet Kynes (Sharon Duncan-Brewster) ve elinde silahı tetikte bekleyen Duncan Idoha‘nın (Jason Momoa) yer aldığı fotoğraflarda ayrıca Denis Villeneuve‘ü Stilgar‘ı canlandıran Javier Bardem ve diğer oyunculara sahneyi anlatırken görüyoruz.

İlgili Makaleler

Yeniden Çekilen Dune Hakkında Bilmediklerimiz

Vanity Fair tarafından görselleri paylaşılan yeni Dune filmiyle ilgili yeni bilgiler de açığa çıktı. Koronavirüs salgını nedeniyle Black Widow, Godzilla vs. Kong, Time to Die, Top Gun: Maverick gibi çok sayıda yapımın gösterim tarihi değişirken, Dune‘un 18 Aralık 2020‘de vizyona girmesi planlanıyor.

Funcom, Legendary İle 3 Yeni Dune Oyunu Geliştirecek

Frank Herbert‘ın klasik eserini tek bir yapıma sığdırmak istemeyen Denis Villeneuve, Dune‘dan iki film çıkarma niyetinde. Bu da ünlü film yapımcısına Dune evrenini kısaltmalar yapmak zorunda kalmadan derinlemesine araştırma imkanı sağlayacak.

Dune filminde, uyarlaması en zor kısımlardan biri olan kostüm tasarımları dikkat çekiyor. Film için doğal ve iyi görünmesinin yanı sıra oyuncular için de rahat giyilebilir olması hedeflenen kostümlerin tasarımı oldukça başarılı görünüyor.

Denis Villeneuve, her ne kadar orijinale sağdık kalsa da rollerin bazılarında ufak dokunuşlar yapmış. Karakterlerin hala “Mamut” olduğunu belirten Villeneuve, Stellan Skarsgard‘ın Baron Vladimir‘i güç delisi bir hükümdardan çok bir yırtıcı olarak canlandırdığını söylüyor. Rebecca Ferguson‘un oynadığı Lady Jessica ise “uzay rahibesinden” çok “savaşçı prenses” olarak tanımlanıyor. Kitapta erkek olarak tasvir edilen Liet Kynes, bu kez bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. Arrakis‘teki Kynes‘ı “Rogue One” filminden Sharon Duncan – Brewster canlandırıyor.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Mars'a Yolculuk - Thomas Edison'un ve ABD'nin İlk Bilimkurgu Filmi!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.