Sinema Haberleri

Uzmanlara Göre Sinemalar 2021 Ortasına Kadar Açılmayacak

Disney analiz uzmanlarından birinin ortaya koyduğu rapora göre sinema salonlarının 2021’nin ortasından önce açılması beklenmiyor.

Sizi bilmem fakat pandemi öncesinde sinema salonunda sinema filmi izleme kültürüm biraz körelmişti. Artan fiyatlar, düşen yayın kalitesi, yer bulamamak, tıkış tıkış AVMler içerisine yerleştirilmiş havasız sinema salonlarını düşündükçe filmi, beyaz perdede izleme hevesim de kursağımda kalıyordu.

18 Aralık 2020’de vizyona girmesi beklenen Dune uyarlaması da ertelenebilir.

Çok ama çok merak ettiğim filmler için ilk günden bilet aldığım oldu. Sağ olsunlar, yayıncı platformları da basın davetiyeleriyle daha rahat ve uygun zamanlarda ön gösterimler düzenlediler ama gerçek şu ki, sinema izleyicisinde de bir düşüş vardı; özellikle ülkemizde.

Görünüşe bakılırsa pandemide zarar gören sinema salonları da uzunca bir süre toparlanmak için çaba harcayacaklar. Disney, analiz uzmanlarından biri olan ve Cowen Araştırma Firması’nın da yöneticisi Doug Cretz’e göre, sinemalar 2021 ortasına kadar kolay kolay açılmayacak.

Süresiz olarak ertelenen filmlerden en yenisi C. Nolan imzalı Tenet oldu.

Bundaki en büyük etkinin, büyük stüdyoların büyük yapımlarını hemen piyasaya sunmak istememelerinin de etkisi var. Zaten bildiğiniz üzere birkaç aydır vizyona girmesi beklenen tüm filmler peşi sıra erteleniyor. Yıl sonunda çıkması beklenen önemli yapımların da daha da öteye ertelenme durumları var. Hatta bu yılın Akademi Ödülleri için de bazı önlemler ve düzenlemeler alındı ki, 2020 yılı için ödül dağıtılabilsin.

Umarız ki bu pandemi sebepli sıkıntılı günlerimiz daha güzel zamanlara evrilir. Normal olarak kabul edeceğimiz yeni yaşantılarımızda rahatlıkla sinema salonlarında film izleriz.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  J.J. Abrams ve Bad Robot, DC'nin Justice League Dark Evrenine El Attı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.