Sinema Haberleri

The War of the Rohirrim Destanını Eowyn’den Dinleyeceğiz

Lord of the Rings: The War of the Rohirrim anime filmde Eowyn bize Miğfer Dibi kalesinin bu ismi nasıl aldığını anlatacak. Filmlerde Eowyn’i canlandıran Miranda Otto da yine karakteri seslendirmeye geliyor.

New Line Cinema ve Warner Bros. Animation’ın ortak hazırladığı anime filmi The War of the Rohirrim’in seslendirme kadrosunda yeni isimler belli oldu. Animenin ana kahramanı, Rohan Kralı Helm Hammerhand’i Brian Cox seslendirecek. Emmy ödüllü oyuncu Troy filminde de Agamemnon’u canlandırmıştı.

Helm Hammerhand’in kızı Hera’yı Gaia Wise seslendirecek. Kötü karakter Wulf’u seslendirmek de Luke Pasqualino‘ya düşecek.

Seslendirme kadrosunda başka isimlerde açıklandı. Ancak Miranda Otto seslendirme kadrosuna katılınca bütün ilgiyi kendi üzerine çekti. Zira animenin seslendirme kadrosundaki isimlerden yalnızca o, orijinal üçlemede de yer alıyor.

Peki Bilbo daha Yüzük ile karşılaşmamışken Eowyn bu filme nasıl dahil oldu?

Eowyn, filmin hikaye anlatıcısı rolünde olacak. Yani bize Helm Hammerhand’i ve Miğfer Dibi kalesindeki destansı savaşı anlatan ses Eowyn’e ait olacak. Bu hikayeyi onun dilinden dinlemenin de ayrı bir keyfi olabilir. Nitekim War of the Rohirrim sırasında Helm Hammerhand’in kızı Hera’nın başardıkları savaşın seyrini değiştirecek. Yani bir Rohan prensesinin dilinden başka bir Rohan prensesinin hikayesini dinleyeceğiz aslında.

The War of the Rohirrim, Helm’s Deep yani Miğfer Dibi kalesine bu ismi kazandıran ünlü savaşı anlatacak. O savaştan önce kalenin adı Hornburg olarak geçiyor. Anime surların patlamasına sebep olan o zayıf noktanın neden o denli açıkta olduğunu da anlatır mı dersiniz? Bunu öğrenmek için çok beklememiz gerekecek. Zira filmin çıkış tarihi Nisan 2024 olarak geçiyor.

Film hakkındaki diğer detayları içeren haberimize buradan göz atabilirsiniz.

Kaynak: Deadline

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.