Sinema Haberleri

The Lost Boys Reboot Projesi ile Film Yeniden Çekilecek

80’lerin bir türlü rahat bırakılmayan filmlerinde bugün yine klasik vampir filmi The Lost Boys var. Warner Bros.‘un dizi projesi iptal edildi. Artık onun yerine Noah Jupe ve Jaeden Martell ile The Lost Boys Reboot filmi geliyor.

1987’de yayınlanan The Lost Boys, Kiefer Sutherland‘ın canlandırdığı David’in liderlik ettiği bir motosikletli vampir çetesi ile karşılaşan iki kardeşin hikayesini anlatıyordu. Sam ve Michael, anneleri ile birlikte California’nın kurgusal bir kasabasına henüz taşınmışlardı. Bu yüzden arkadaş bulmaya çalışıyorlardı. Ancak kardeşler sosyalleşirken kasabanın bir grup vampirin bölgesi olduğunu keşfetmişlerdi. Neyse ki vampirlerin yaşadığı bu kasabada vampir avlamayı bilen işinin ehli kimseler de vardı. Dönemin yıldız çocuk aktörlerinden Corey Feldman ve Jamison Newlander gündüzleri çizgi roman dükkanında takılan Frog kardeşleri canlandırıyordu. Geceleri ise Edgar ve Alan Frog kardeşler vampir avcılığı sorumluluklarını yerine getiriyorlardı.

Orijinal The Lost Boys birçok banal espri ve 80’ler klişeleri içermesine karşın çok başarılı bir filmdi. Tebessümle anılan bir hikaye anlatmayı başarmıştı. Ayrıca filmin şarkısı Cry Little Sister da izleyicileri etkileyerek klasik film müzikleri arasına girmişti. Özetle The Lost Boys, birçok elementinde başarı yakalayarak ismini vampir filmleri klasikleri arasına yazdırmayı başarmıştı.

İlginizi Çekebilir  Millie Bobby Brown, Godzilla 2 Kadrosunda

Frog kardeşlerin hikayesi ise 2008’de Lost Boys: The Tribe ve 2010’da Lost Boys: The Thirst filmleriyle devam etmişti.

Warner Bros. bir süredir filmi bir diziye uyarlamaya çalışıyor ancak yapım sürekli sekteye uğruyordu. Dizi projesinde neler olduğunu geçmiş haberlerimizden öğrenebilirsiniz. Warner Bros nihayet dizi girişimlerinin başarısız olduğunu kabullendi. Fakat bu kez de filmi yeniden yorumlamaya karar verdi. Yeni filmin hikayeyi günümüze taşıyacağı açıklandı. Oyuncu kadrosunda da şimdilik A Quiet Place filminden Noah Jupe ve It (O) filminden Jaeden Martell var. Ancak bu oyuncuların hangi karakterleri canlandıracağını bilmiyoruz.

Filmin senaristliğini DC’nin Static Shock projesinde de çalışan Randy McKinnon yapacak. Yönetmen ise Jonathan Entwistle olacak. Brian Kavanaugh-Jones ile Fred Berger da filmin yapımcıları arasında yer alan isimlerden.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.