Sinema Haberleri

The Batman, Yılın En İyi Açılışını Yaptı

Robert Pattinson’ın başrolde olduğu The Batman, ilk haftasında 128 milyon dolarlık hasılatıyla yılın en yüksek açılış rakamına ulaştı.

Açılış hafta sonunda 128.5 milyon dolar gişe hasılatı elde eden The Batman, 2022 yılının en iyi açılış hasılatına imza attı. Film ayrıca, pandemi döneminde ilk hafta sonunda 100 milyon dolar sınırını geçen ikinci film oldu. Bu sınırı geçen ilk film, gişe rekorları kıran Spider-Man: No Way Home olmuştu.

The Batman‘in gişe yolculuğunun da Spider-Man kadar başarılı olup olmayacağı merakla bekleniyor. The Batman’in ABD dışındaki 74 ülkeden elde ettiği gişe geliri ise 120 milyon dolar oldu.

Matt Reeves‘in yönettiği Robert Pattinsonlı The Batman, aynı zamanda ilk gün 5,3 milyon dolarlık gelir elde etti. Deadline internet sitesinin haberine göre The Batman, Salı günü Güney Kore’de 1.7 milyon dolarlık bir hasılat elde etti. Çarşamba günü pek çok ülkede vizyona giren film, aynı anda Fransa (1.4 milyon dolar), İsveç (414.000 dolar), Endonezya (362.000 dolar), ve Belçika‘da ise (193.000 dolar) hasılat yapmayı başardı.

Warner Bros. uzun süredir filmleri sinemalarla aynı anda HBO Max’te de yayınlamaya başlamıştı. The Batman ise Nisan ayı ortalarına dek dijitalde yayınlanmayacak. Filmin Warner Bros.’un pandemi dönemindeki en çok izlenen filmi olmasında bu kararın da etkili olduğu aşikar.

ABD gişesinin ikinci sırasında Uncharted bulunuyor. Üçüncü hafta sonunda 11 milyon dolar kazanan filmin toplam hasılatı 100 milyon dolara ulaştı. Channing Tatum’un oynadığı ve yönettiği Dog ise 6 milyon dolar ile gişe listesinin üçüncü sırasında yer alıyor.

Kaynak: Deadline, Beyazperde

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.