Sinema Haberleri

Star Wars Droidlerinin Pulları Basılacak

Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi (U.S. Postal Service), Star Wars konulu yeni bir posta pulları serisi çıkaracağını duyurdu. U.S. Postal Service, uzak galaksinin unutulmaz maceralarında karşımıza çıkan droidlerini ön plana çıkaracak.

Geçtiğimiz ay bilimkurgunun kraliçesi Ursula K. Le Guin’in pulunu piyasaya süreceğini açıklayan USPS şimdi de Star Wars pullarıyla radarımıza takıldı. USPS‘ten yapılan açıklamada; “İlk Star Wars filmi A New Hope‘ta hayranların karşısına çıkan ilk karakterler C-3PO ve R2-D2 adlı droidler olmuştu ve droidler Star Wars galaksisinde önemli rol oynamaya devam ettiler. Posta Servisi, büyüleyici 10 droid karakter pulu ile Star Wars galaksisindeki değerli droidleri selamlıyor.” denildi.

Star Wars evreninden 10 droidin dahil edildiği seride IG-11, R2-D2, K-2SO, D-O, L3-37, BB-8, C-3PO, bir Gonk güç droidi, 2-1B tıbbi droid ve Chopper olarak bilinen C1-10P pulları yer alacak. Pul koleksiyonu için bu droidlerin seçilmesinin nedeni de Lucasfilm ve Disney‘in ABD çapındaki STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) öğrenme girişimlerine verdiği destek oldu.

İlginizi Çekebilir  Shazam! Devam Filminin Adı Belli Oldu, Kadroda Sürpriz Bir İsim de Var

Disney ve Lucasfilm, Star Wars: Force for Change yardım programı kapsamında 12. sınıf öncesi çocuklara yönelik küresel sivil toplum kuruluşu FIRST ile işbirliği yaparak, STEM sistemini dünya çağında daha fazla gence yaymak ve onlara daha parlak bir gelecek sağlamak amacıyla çalışmalar yürütüyor.

Droidlerin yer aldığı Star Wars posta pulları serisinin baharda basılacağı belirtildi.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.