Sinema Haberleri

Sony, Masters of the Universe Filmini Netflix’e Satmayı Düşünüyor

Sony Pictures, yıllardır He-Man and The Masters of the Universe sinema uyarlamasını hayata geçirmeye çalışıyordu. Nihayet aradığı yetenekli takımı bulan ve üretim aşamasına her zamankinden daha yakın olan stüdyonun, projeyi Netflix‘e satma ihtimali ortaya çıktı.

THR‘ın haberine göre; Sony Pictures Başkanı Tom Rothman, büyük bütçeli bu proje için Netflix gibi “risksiz nakit” bulma olasılıklarını araştırıyor. Stüdyodan bir kaynak görüşmelerin ön planda olduğunu, ancak Netflix‘le yapılacak böyle bir anlaşmanın Sony‘yi, Paramount gibi, özellikle yayıncılara film yapan bir stüdyo haline getireceğini söylüyor.

Masters of the Universe filminin gişede patlamasından korkan Sony, yapımın riskini almak istediğinden hala emin değil. Bu nedenle projeyi Netflix ile yürütmeleri güvenli, ne de olsa ödeme garantili. Stüdyoların yayın platformları ile işbirliği yapmaları da film sektöründe hızla yükselen bir trend zaten. Masters of the Universe‘in potansiyelini bir türlü idrak edemeyen Sony Pictures‘ın, Netflix‘e yanaşması da doğal bir sonuç. Hali hazırda çocuklar için She-Ra and the Princesses of Power çizgi dizisini ekranlara taşıyan, Kevin Smith ile de Masters of the Universe: Revelation adlı yeni bir animasyon serisini geliştiren Netflix‘in He-Man and The Masters of the Universe efsanesinin sinema versiyonunu da alma ihtimali nedense içimde bir burukluk yarattı. Yayın platformlarına karşı değilim hatta eğlence dünyasını daha da renklendirdiklerine inanıyorum ama He-Man‘imi yıllar sonra sinemada izlemeyi tercih ederdim doğrusu.

Matt Holloway ile Art Marcum tarafından yeniden yazılan Masters of the Universe filmini Aaron ve Adam Nee yönetecek. Yapımın açıklanan gösterim tarihi ise 5 Mart 2021.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.