Sinema Haberleri

Sony, Kendi Spider-Man Evrenini Yapmak İstiyor!

Sony ve Disney’in ortak noktada buluşmasının ardından, yeni Spider-Man filminin sonunda Marvel Sinematik Evreni’ne bağlanacağı açıklanmıştı. Spider-Man: Homecoming filminin vizyona girmesine ramak kala, ortalığı karıştıracak yeni söylemler çıktı.

Captain America: Civil War ile birlikte, yıllardır aradığımız o şapşal, liseli Spider-Man’e kavuşmuştuk. Tom Holland’ın kostüm içinde ve dışında, çok başarılı bir Spider-Man olduğunu kabul etmeliyim. En azından Civil War’da izlediğim kadarıyla. Önümüzdeki günlerde vizyona girecek Spider-Man: Homecoming fikrimi ne kadar değiştirecek, ben de merak ediyorum.

Bu düşünce anaforunu bir kenara bırakırsak, Sony’nin kendi Spider-Man evrenini yaratma çabasına girdiğinin duyumunu aldık. Sony’s Marvel Universe olarak da adlandırabileceğimiz evrenin merkezinde Spider-Man’in bulunacağı söyleniyor. İşin garip kısmı daha önceden hiçbir bağlantısı olmayacağı açıklanmasına karşın Venom filminin de bu evrene dahil olacağı belirtildi.

Amy Pascal, kendisi bahsi geçen filmlerin yapımcılığını üstlenmiş bir hanım ablamız, yapılan bir röportaj sırasında Venom ve Black Cat filmlerinin, Spider-Man’in dünyasında geçeceğini söyledi. Ortada henüz hiçbir resmi açıklama yok ama Pascal’ın konu hakkında Sony’e baskı yaptığı düşünülüyor. Bunun da başlıca sebebi Tom Holland’ın, Disney ve Sony için toplamda altı tane film sözleşmesi imzalamış olduğu gerçeği yatıyor olabilir.

Zaten şu hali ile bile Sony ve Disney evrenleri kafa karışıklığına yol açarken, nasıl hem aynı hem de farklı evrenlerde geçen filmler yapılacak bilemiyorum.

Bu İçeriğe Oy Verin

İlginizi Çekebilir  Blade Runner 2 Filmi Oscar'a Göz Kırptı

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Log In

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.